myTex folosește cookie-uri proprii şi ale terţilor. Continuarea navigării implică acceptarea lor. Află mai multe.

X

BRAȘOV. Alt „ATAC” asupra primarului Coliban! Despre turism...

Poze
Video
  • Poze
  • Video
 
 
 
Lucrez...
 

Lucrez...

 
 
 
 
 
Consilierul local PSD Alexandra Crivineanu (foto) este un critic ardent al administrației Coliban. De această dată, ea a vorbit despre turismul brașovean, „care se zbate să «trăiască» sub administrația USR”.
 
„Este îngrijorător că, astăzi, Brașovul - ca destinație turistică de sine stătătoare - nu beneficiază de o strategie coerentă de promovare la nivel național, european sau mondial. Administrația USR trebuie să se trezească la realitate și să salveze un oraș care se zbate, dar care încă nu și-a pierdut reputația. Suntem deja obișnuiți cu practica USR-istă a primarului Coliban, aceea de a se bate cu pumnul în piept în campanie sau în momentele de opoziție, ca mai apoi, totul să fie un fiasco sau doar o goană după imagine. Dacă în campanie ne promitea tuturor un Brașov prosper, cu o strategie de dezvoltare pe toate planurile, inclusiv cu plus valoare la capitolul turism, astăzi, orașul nostru a devenit gri, prăfuit, fiind lipsit pe zi ce trece de obiective atractive pentru turiști. Suntem norocoși, pentru că avem un oraș bine poziționat, în mijlocul naturii, înconjurat de peisaje frumoase, însă actuala administrație nu știe ce să facă cu aceste avantaje. În fiecare an, în județ ajung peste 1,3 milioane de turiști care tranzitează și Municipiul. Cu toții observăm că administrația USR de la Brașov nu știe să promoveze orașul nostru, cum să atragă turiști care să rămână mai mult de o oră aici. Astăzi, Brașovul a devenit un loc de tranzit, în care vii, bei o cafea și îți continui drumul mai departe”, a relatat Alexandra-Ioana Crivineanu.
 
Apoi, politiciana PSD i-a adresat primarului Allen Coliban o serie de întrebări: „Domnule Coliban, ce facem cu marile festivaluri mult promise: de muzică, de teatru sau de film? Lipsesc cu desăvârșire. Unde este strategia pentru susținerea și promovarea unor evenimente simbol și brandurilor culturale locale? Când redați brașovenilor și turiștilor Cetățuia? Unde este turismul cu specific local, gastronomic, unde sunt turiștii ce vizitau orașul nostru? Ce oferă Brașovul pentru a fi ales destinația anului 2022?”.
 
Va primi și răspunsurile?!...
 

 


Loading...

loading...

Comentarii  

Raoke Kaka
+7 #1 Raoke Kaka 08-04-2022 10:07
De acord cu ce zice madama dar sa mai puna si frana. Ciuma rosie ce a facut? In afara de a da pomeni si a fura?
Citat | Raportează către un administrator
Willy
-7 #2 Willy 08-04-2022 11:15
Citez pe Raoke Kaka:
De acord cu ce zice madama dar sa mai puna si frana. Ciuma rosie ce a facut? In afara de a da pomeni si a fura?

Hm... "madama", "frana" Exprimare de boschet putinist nascut crescut in Wc-ul garii. No comment. Asa-i la ziar. "Democratie" originala.
Citat | Raportează către un administrator
Raoke Kaka
-1 #3 Raoke Kaka 08-04-2022 11:52
Cand nu ai pic de scoala ca, de, Mama Natura are posibilitati limitate si cu unii a fost zgarcita la numarul de neuroni, faci afirmatii care tin de educatia primita in ”famiglie” si de mediul degenerat in care iti faci veacul. Altfel, cei care au mers la scoala ar fi stiut ca ”madam/madama” este varaianta in limba noastra a francezului ”madame”. Pentru waxeri exista ”goagal translate”.
Sa nu uitam, totusi, locul in care a vazut lumina lumii betivanul. El a recunoscut si este cazul sa demonstram. Cum? Citandu-l: ”Eu in carciuma m-am nascut, in carciuma vreau sa mor.” În mytex.ro, data 27-09-2121 la 23:21.
Citat | Raportează către un administrator
emil
0 #4 emil 08-04-2022 20:05
Nu ma intereseaza continutul articolului. Doar nu o sa stau sa citesc elucubratiile ciumei rosii. Vreau in schimb sa ne fie puse la dispozitie suma de bani pe care psd ul o plateste pentru fiecare articol de acest fel. Caci asa se procedeaza. Asa face presa bani grei (de la buget, nu va inchipuiti ca ciumatii platesc din banii lor. Au multe scheme de sustragere a banilor de la buget). Stiti care este scopul? Sa ajunga la putere, mai ales in primarie, pentru a incasa spagile de la dezvoltatorii imobiliari. Aici e marea batalie. Toate aceste lucruri mi-au fost spuse de Dan Ghita, un om care stie ce se intampla prin subteranele politice. Uite asa stiu ca ciumatii sint cei mai rai, cei mai infecti. Niste gunoaie pe care nimeni in lumea asta nu le intrece. Urmati indeaproape de organizatia mafiota liberala. Ghinion, cum ar spune cretinul nenorocit de la cotroceni.
Citat | Raportează către un administrator
Raoke Kaka
-5 #5 Raoke Kaka 08-04-2022 22:48
Citez pe emil:
Nu ma intereseaza continutul articolului. Doar nu o sa stau sa citesc elucubratiile ciumei rosii. Vreau in schimb sa ne fie puse la dispozitie suma de bani pe care psd ul o plateste pentru fiecare articol de acest fel. Caci asa se procedeaza. Asa face presa bani grei (de la buget, nu va inchipuiti ca ciumatii platesc din banii lor. Au multe scheme de sustragere a banilor de la buget). Stiti care este scopul? Sa ajunga la putere, mai ales in primarie, pentru a incasa spagile de la dezvoltatorii imobiliari. Aici e marea batalie. Toate aceste lucruri mi-au fost spuse de Dan Ghita, un om care stie ce se intampla prin subteranele politice. Uite asa stiu ca ciumatii sint cei mai rai, cei mai infecti. Niste gunoaie pe care nimeni in lumea asta nu le intrece. Urmati indeaproape de organizatia mafiota liberala. Ghinion, cum ar spune cretinul nenorocit de la cotroceni.

Cine a fost ”premaru care este” in ultimele mandate, faraoane? Din ce haita? Cumva un basist nenorocit transformat in iliberal?
Citat | Raportează către un administrator
Mirela
-1 #6 Mirela 08-04-2022 23:45
O proasta.
Citat | Raportează către un administrator
Willy
+2 #7 Willy 08-04-2022 23:47
Citez pe emil:
Nu ma intereseaza continutul articolului. Doar nu o sa stau sa citesc elucubratiile ciumei rosii. Vreau in schimb sa ne fie puse la dispozitie suma de bani pe care psd ul o plateste pentru fiecare articol de acest fel. Caci asa se procedeaza. Asa face presa bani grei (de la buget, nu va inchipuiti ca ciumatii platesc din banii lor. Au multe scheme de sustragere a banilor de la buget). Stiti care este scopul? Sa ajunga la putere, mai ales in primarie, pentru a incasa spagile de la dezvoltatorii imobiliari. Aici e marea batalie. Toate aceste lucruri mi-au fost spuse de Dan Ghita, un om care stie ce se intampla prin subteranele politice. Uite asa stiu ca ciumatii sint cei mai rai, cei mai infecti. Niste gunoaie pe care nimeni in lumea asta nu le intrece. Urmati indeaproape de organizatia mafiota liberala. Ghinion, cum ar spune cretinul nenorocit de la cotroceni.

Apropo. barbughel/kakan el putinistul face si el propaganda la haur pe de-a moaca? Primeste ceva ziarul ca il tolereaza pe latraul ala zilnic cu propaganda sa infecta putinist haurista?
Citat | Raportează către un administrator

Adaugă comentariu


ATENŢIE
Dacă te înregistrezi pe mytex.ro, comentariile tale vor fi publicate automat și chiar poți scrie propriile articole!
Sau folosește o adresă de mail validă pentru publicare automată după 3 comentarii aprobate. 

Meteo

 

Poza zilei

 
PERSPECTIVE PERSONALMANAGEMENT

Citește ziarul

Radio TexFm


Comprest S.A.

Curs BNR

Vi, 12 Aug 2022
Euro   Euro   EUR   4.8909   Scădere
Dolarul american   Dolarul american   USD   4.7450   Scădere
Lira sterlină   Lira sterlină   GBP   5.7696   Scădere
Francul elveţian   Francul elveţian   CHF   5.0380   Scădere
Leul moldovenesc   Leul moldovenesc   MDL   0.2455   Scădere
Dolarul canadian   Dolarul canadian   CAD   3.7206   Scădere
Leva bulgărească   Leva bulgărească   BGN   2.5007   Scădere
Forinţi maghiari   Forinţi maghiari   HUF   124.3800   Scădere
Anunturi MyTEX

Consideraţi că şi primarul Coliban este vinovat de mirosurile din oraş?

Cele mai citite

                   
Noutăți
 


Abonează-te la newsletter