BRAȘOV. LIGA 3. LIVETEXT. ACS SR Municipal Brașov, victorie cu Hermannstadt 2

• Poze
  • Video

Lucrez...

Lucrez...

Minutul 90+4 - Final. După o primă repriză modestă, ACS SR Municipal Brașov a forțat după pauză și a obținut o victorie meritată cu echipa secundă de la Hermannstadt.

Minutul 81 - Schimbare la Hermannstadt 2. Iese Pop, intră Morariu.

Minutul 77 - Schimbare la ACS SR. Cocan îl înlocuiește pe H. Popa.

Minutul 74 - Schimbare la ACS SR. Răchișan îl înlocuiește pe Avram.

Minutul 72 - Schimbare la Hermannstadt 2. Iese Groza, intră Hăprian.

Minutul 71 - GOOL ACS SR. Boția marchează după ce portarul Began a respins prost centrarea lui H. Popa. 2-0.

Minutul 67 - H. Popa centrează de pe dreapta, Boția trimite cu capul peste.

Minutul 65 - Schimbare la Hermannstadt 2. Iese Câmpean, intră Sumanariu.

Minutul 62 - GOOL ACS SR. H. Popa marchează la colțul scurt, din centrarea pe jos trimisă de Boția. 1-0.

Minutul 58 - Al treilea gol al brașovenilor anulat pentru ofsaid. Toader a trimis în plasă din pasa lui Voicu.

Minutul 57 - Boția scapă spre poartă, dar este blocat în ultimul moment de Hodea.

Minutul 53 - H. Popa trimite în plasă din pasa lui Boția, dar și această reușită este anulată pentru ofsaid.

Minutul 52 - Boția marchează din pasa lui Avram, dar golul este anulat pentru ofsaid.

Minutul 49 - Moldoveanu are o intervenție excelentă în situație ce unu contra unu cu Rusu.

Minutul 46 - A început repriza a doua.

Minutul 46 - Schimbare la Hermannstadt 2. Iese Stanciu, intră Cristiu.

Minutul 46 - Schimbare la ACS SR. H. Popa îl înlocuiește pe Strătilă.

Minutul 45+1 - Pauză.

Minutul 41 - Centrare Strătilă, Toader reia cu capul dar mingea lovește bara.

Minutul 39 - Pamfile centrează de pe stânga, Rusu ajune înaintea lui Damian, dar trimite cu capul alături.

Minutul 30 - Meci modest pe „Tineretului”.

Minutul 15 - Avram îi pasează lui Strătilă, acesta îl lobează pe portarul advers, dar mingea lovește bara.

Minutul 2 - Schimbare la ACS SR. Toader îl înlocuiește pe Dragomir.

Minutul 1 - Dragomir iese accidentat. Mijlocașul brașovean primește îngrijiri la salvare. El acuza probleme la mână după o căzătură.