myTex folosește cookie-uri proprii şi ale terţilor. Continuarea navigării implică acceptarea lor. Află mai multe.

X
 
 
 

Antrenori pentru FC BRAȘOV...

  • Apreciez !Nu-mi place !-1
Poze
Video
  • Poze
  • Video
 
 
 
Lucrez...
 

Lucrez...

 
 
 
 
 

Sosit la AGA de ieri de la FC Brașov, după ce a discutat cu primarul Allen Coliban în biroul acestuia, Marian Mitran, noul președinte al „galben-negrilor” - FC BRAȘOV. Noul președinte este..., a plecat la sediul clubului, de la Metrom, întâlnindu-se cu angajații prezenți, Cristian Mățău și Mugurel Buga, printre alții.

Deși încă nu a fost prezentat oficial, președintele Marian Mitran a început să caute antrenor principal pentru FC Brașov, dar și jucători, întrucât doar 6-7 mai au contracte în derulare după data de 30 iunie.

Nereușind să-l convingă pe Cristi Pustai (FC Buzău) să vină antrenor la Brașov, Mitran ar avea un nou favorit pentru conducerea băncii tehnice - Ștefan Stoica (foto 1), fostul asistent al lui Oleg Protasov la Steaua (actualul FCSB), în prezent selecționer al reprezentativei Under 21 a Republicii Moldova. Stoica a fost, vreme de câteva luni, prin 2015, și selecționer al primei reprezentative a Republicii Moldova.

O altă variantă luată în calcul de Mitran ar fi Dan Alexa (foto 2), îndepărtat de la CSM Reșița după ce a ratat promovarea în Liga 2, împiedicându-se de amatorii de la CSC Dumbrăvița.

Se știe, cel poreclit „Chirurgul” este impresariat de Anamaria Prodan, pe această filieră putând veni și o serie de fotbaliști la FC Brașov.

Asta în timp ce oamenii de fotbal din oraș sunt convinși că soluția ideală ar fi să continue Călin Moldovan ca antrenor principal la FC Brașov, mai ales că a salvat echipa de la retrogradarea din eșalonul secund în niște condiții vitrege.

Totodată, pentru a nu se trezi cu alte memorii pe la FRF, Marian Mitran trebuie să achite cât mai repede salariile restante, începând cu luna februarie a.c.

 


Loading...

loading...

Comentarii  

emil
+4 #1 emil 17-06-2022 21:51
Doamne fereste! Adi Szabo si Calin Moldovan obligatoriu trebuie sa faca parte din echipa FC Brasov. Nu stiu cum mama dracului sint adusi oameni care nu au nici o treaba nici cu fotbalul nici cu orasul nostru. Decat sa aduci astfel de oameni, pe salarii frumusele, mai bine desfintati echipa si nu va mai bateti joc de numele orasului nostru. Oameni politici de cacat, care nu stiu decat sa ia decizii in functie de interese personale si de prietenie. Jigodiile dracului!
Citat | Raportează către un administrator
Stegar Adevărat
-1 #2 Stegar Adevărat 18-06-2022 00:24
RETARDATIII TOT RETARDATI RĂMÂN LĂSA CĂ O SĂ AJUTE ILIE STAN LA DESFIINȚAREA CACATULUI ĂSTA JEGUL ĂSTA INFECT DE PROIECT CARE NUMAI PROIECT NU E ÎNCĂ O DATĂ DESFINTAREA URGENT NU MA INTERESEAZA DE LOCUL VOSTRU ÎN LIGA A 2 A MĂ CAC PE EL LOC SI PE VOI LASATI LOCUL ALA LA ALTI CARE MERITĂ SA FIE IN LIGA A 2 A DESFIINTAREA URGENT ȘI TOT CE E LEGAT DE FC BRAȘOV(SIGLA,PA LMARES,BRAND)SA VINĂ LA SR BRASOV URGENT PUNCT...COLIBAN E DACA NU FACETI ASTA TU SI AIA DE LA CONSILIU LOCAL ESTI CEL MAI MARE JEG SI TU SI AIA
Citat | Raportează către un administrator
Ionut j
+4 #3 Ionut j 18-06-2022 02:35
Are dreptate emil. Echipa asta reprezinta orasul. Spui fotbal club din Brasov. Si atunci trebuie sa promovezi stegarii in nici un caz pe Alexa. Cine naiba e Alexa asta. Un nimic care are ceva pile. Dar asa e cu politica. Curve ordinare. Mai ales asti
Citat | Raportează către un administrator
Ionut j
0 #4 Ionut j 18-06-2022 02:47
Iar despre baietii de la sr, sa fie sanatosi. Echipa aia reprezinta doar grupul lor in nici un caz judetul Brasov. Sint multi suporteri stegari, multi si in afara granitelor, care nu se identifica cu sr. Si e normal pana la urma. Un stegar adevarat, un spectator civilizat, nu va sustine niciodata o echipa facuta de galerie. Ce inseamna galerie? Un grup galagios, primitiv, dezgustator, o turma care este condusa de baieti destepti care o folosesc in scopuri personale. Este la fel pe peste tot, nu numai in Brasov. Nu vedeti ca nici o companie nu se asociaza cu echipe facute de galerie? E normal. Eu sper ca FC Brasov sa obtina palmaresul, sa fie preluata de un fond de investitii eventual, sa se consteuiasca un stadion frumos si sa avem parte de spectacol in fiecare sfarsit de saptamana la Brasov. Sanatate la toti
Citat | Raportează către un administrator

Adaugă comentariu


ATENŢIE
Dacă te înregistrezi pe mytex.ro, comentariile tale vor fi publicate automat și chiar poți scrie propriile articole!
Sau folosește o adresă de mail validă pentru publicare automată după 3 comentarii aprobate. 

Meteo

 
MyTex - Stiri Online Brasov

Poza zilei

 
FIN-ECO -Elimina deseurile responsabil!

Citește ziarul

Radio TexFm


Comprest S.A.

Curs BNR

Vi, 02 Iun 2023
Euro   Euro   EUR   4.9633   Scădere
Dolarul american   Dolarul american   USD   4.6099   Scădere
Lira sterlină   Lira sterlină   GBP   5.7790   Creștere
Francul elveţian   Francul elveţian   CHF   5.0913   Scădere
Leul moldovenesc   Leul moldovenesc   MDL   0.2599   Scădere
Dolarul canadian   Dolarul canadian   CAD   3.4361   Creștere
Leva bulgărească   Leva bulgărească   BGN   2.5377   Scădere
Forinţi maghiari   Forinţi maghiari   HUF   133.7300   Scădere
Acesta este spatiul pentru reclama ta!

Credeţi că şoferii RATVB vor intra în grevă generală?

Cele mai citite

                   
Noutăți
 


Abonează-te la newsletter