myTex folosește cookie-uri proprii şi ale terţilor. Continuarea navigării implică acceptarea lor. Află mai multe.

X
 
 

AUR - „Anarhiștii Urlători din România”! Cartianu, despre George Simion: „Maimuța cu cât urcă mai mult în copac, cu atât i se vede fundul mai bine”

  • Apreciez !Nu-mi place !-3
Poze
Video
  • Poze
  • Video
 
 
 
Lucrez...
 

Lucrez...

 
 
 
 
 

Cunoscutul jurnalist Grigore Cartianu l-a făcut praf pe liderul AUR, George Simion, luându-se și de membrii acestei formațiuni parlamentare.

Pentru fanatik.ro, Cartianu a spus despre Simion: „E un demagog care acum s-a trezit pe o poziție care îl depășește evident. Pregătirea lui nu e de nivelul acesta. Nu știa cum să asorteze mesajul acela pur naționalist și antisistem cu nevoia pe care o simte de a se credibiliza cumva, de a ieși din zona nefrecventabilă... Poza în creștin democrat, cu Europa, împotriva Rusiei, până i-a ieșit dosarul de KGB. Cam pe pârtia asta mi se pare mie că evoluează George Simion. El a avut un program clar, de ani de zile se bate cu jandarmii peste tot. Prin peluze se bate cu jadarmii, pe la Valea Uzului se bate cu ungurii, dar se bate și cu jandarmii. Se agață de jandarmi, să se mai târască el puțin pe jos și cineva filmează... Tot timpul a avut tactica asta, domne, te bați cu jadarmii peste tot și ieși în față, să fii dat pe site-uri, pe platforme sociale, asta a fost politica lui. Uite că i-a reușit până la urmă, dar să fie atent, pentru că, știți cum se spune, maimuța cu cât urcă mai mult în copac, cu atât i se vede fundul mai bine”.

Grigore Cartianu a caracterizat astfel AUR: „Nu e AUR, ci e PAR. Partidul Anarhiștilor Români. Sau AUR – Anarhiștii Urlători din România. Că sunt urlători, ei sunt cam urlători. Anarhiștii urlători din România sau PAR, partidul anarhiștilor din România. Cu ideile lor, conspiraționismele lor, acolo se plasează”.

 


Loading...

loading...

Comentarii  

Barbu Gh.
-14 #1 Barbu Gh. 24-01-2021 19:09
Cartianu „jurnalist”? Hai mai dă-o dreaqu.
Gregoire L’ecrivain, să nu uităm. A nu se înțelege că-mi este simpatic goriloiul de la h.A.U.R. dar nici să-l critice unul ca „L'ecrivain” ăsta.
Citat | Raportează către un administrator
Stupid People
+20 #2 Stupid People 24-01-2021 19:31
@ Barbu Gh. - După cât de prolific ești la rubrica comentarii nu numai la Transilvania Expres ori alte ziare locale, ci și pe site-urile unor publicații online centrale (Mediafax, Gândul, ș.a.), și la cât de virulent ești la adresa bugetarilor (profesorii care educă copii, personalul medical care vedem câte eforturi depun zilnic, dar în special a militarilor Armatei Române) nu cred decât că ești un nenorocit de troll frustat al rușilor, plătit să stea pe calculator toată ziua și să arunce cu jigniri în tot ceea ce este românesc. Ți-am mai atras atenția asupra limbajului suburban pe care îl folosești în condițiile în care la comentariile tale de doi lei au acces și copii. Poate editorii Transilvaniei Expres, pe care îi cunosc de când au lansat ziarul în Brașov, vor avea un cuvânt de spus în cazul tău de om bolnav.
Citat | Raportează către un administrator
Stupid People
+19 #3 Stupid People 24-01-2021 19:33
...troll frustrat...
Citat | Raportează către un administrator
Barbu Gh.
-23 #4 Barbu Gh. 24-01-2021 20:17
@ Stupidule,

Iubește tu haitele militare, acești inutili care papă degeaba banii statului. Știm, și tu ești tot o liftă militară, pensionar garantat. La ce vîrstă te-ai „pensionat”, asistatule. Măi, parazitule, oamenii abia acum încep să realizeze toxicitatea voastră, răul făcut de pensionările voastre speciale, de pensiile voastre uriașe, nemeritate și nemuncite. Au început să vadă că ei muncesc doar pentru a ține în puf o uriașă armată de paraziți, de trîntori ordinari.
Pe voi, pe milițieni, pe procurori și judecători și multe alte categorii „speciale”. Da, da, românii s-au săturat ca voi să aveți normă de hrană de 1100-1200 de lei și locuințe asigurate asta atâta timp cât harmia rrrumânistaneză șomează de 70 de ani. Mai vor și ei spitale, școli și autostrăzi, nu doar să vadă că asistații se pensionează începând cu 40 de ani!

Și tot românii s-au săturat de pretențiile salariale mereu crescânde ale ălora de scot 44% analfabeți funcțional. Ei sunt sătui și de medicii care îndemnă oamenii să poarte măști tot timpul. De ăia care și acum cer plicul chiar dacă au salarii apropiate de cele ale occidentalilor!

Românii s-au săturat de milițienii, apeviștii și securiștii pensionați la 40-45 de ani și care s-au reangajat sau au infestat structurile civile ale statului. Cel mai bun exemplu, socrul lui Godină!

Mi se pare firesc ca unuia ca tine, unul care doar a parazitat bugetul, să nu-i convină adevărul și să-l încadreze la „limbaj suburban”. Tot apucături de securist nenorocit ai și tu: ai vrea ca MyTex-ul să cenzureze adevărul, așa-i?
Citat | Raportează către un administrator
Barbu Gh.
-23 #5 Barbu Gh. 24-01-2021 20:28
Citez pe Stupid People:
...troll frustrat...


Da, apevistule nenorocit, sunt foarte frustrat că statul îmi ia mie 47% impozit pe salariu pentru ca o haită parazită ca tine, un pensionar special de la „venerabila” vîrstă de 45 de ani să fie pensionar. Să aibă pensia mai mare ca salariul.
Eu și toți ăia de muncim și plătim taxe și impozite ținem în puf 1,5 milioane de bugetari și peste 200.000 de pensionari speciali, asistați ordinari ca tine pensionați cu 20-25 de ani mai repede.
Citat | Raportează către un administrator
Redactia MyTEX
+17 #6 Redactia MyTEX 24-01-2021 21:33
Va rugam, inca o data, sa folositi un limbaj decent in comentarii!
Multumim.
Citat | Raportează către un administrator
Barbu Gh.
-23 #7 Barbu Gh. 24-01-2021 22:09
Citez pe Redactia MyTEX:
Va rugam, inca o data, sa folositi un limbaj decent in comentarii!
Multumim.


„Haită”, „parazit”, „asistat”, „trântă”, „liftă”, „trântor” sunt limbaj indecent? Chiar că nu știam. Înseamnă că nu am citit aceleași cărți, mai vechi ce-i drept, ale literaturii române.

Și am o recomandare pentru „stimabilii” pudibonzi cititori de „mytex”: îi supără adevărul, să citească „Arici Pogonici” sau „O mie și una de nopți”. Adevărul supără și nu-i pentru oricine.
Citat | Raportează către un administrator
Willy
+18 #8 Willy 25-01-2021 00:48
A suparat boul de Barbu redactia. Sper ca nu supar si eu la randul meu animalele cand zic de Barbu prostul ca e bou. Sa ma ierta si tagma prostilor. Ba fraiere, de unde stii tu ca Stupid People e ce zici tu ca e? Nu ca tin cu el, dar sunt curios. Si aici greseste omul cand te face troll, esti doar un biet cititor parlit care nu are bani de ziar si citeste moca aici. Te-am mai intrebat, ce dracu esti asa de prost? Mie imi pare rau ca te-a luat redactia in colimator, eu ma bucur ca iti apar comentariile. Esti cel mai bun exemplu de cretin cu acces la internet. Mie imi place sa mai citesc comentarii, dar bou mai mare ca tine nu am vazut. Nu ca nu ar fi, dar aia sunt de alt tip. Aici de exemplu nu imi place sa ma exprim, nu imi place formatul ziarului, am intrat sa iti spun ca esti mai bou asa ca vorbesti aiurea legat de un anumit subiect. Stii tu care. Si daca mai latri aiurea stii tu la ce, imi fac cont aici si pana se prind astia de la redactie, te ...uiesc si te injur ca la Verdun, bai lache. Spune tu sincer, inainte nu te semnai cumva Costea? Sau Gelu? Ca ai acelasi stil de activist de partid cu idei cretine, ramas pe dinafara. #barbuprostul
Citat | Raportează către un administrator
Barbu Gh.
-18 #9 Barbu Gh. 25-01-2021 09:48
Citez pe Willy:
A suparat boul de Barbu redactia. Sper ca nu supar si eu la randul meu animalele cand zic de Barbu prostul ca e bou. Sa ma ierta si tagma prostilor. Ba fraiere, de unde stii tu ca Stupid People e ce zici tu ca e? Nu ca tin cu el, dar sunt curios. Si aici greseste omul cand te face troll, esti doar un biet cititor parlit care nu are bani de ziar si citeste moca aici. Te-am mai intrebat, ce dracu esti asa de prost? Mie imi pare rau ca te-a luat redactia in colimator, eu ma bucur ca iti apar comentariile. Esti cel mai bun exemplu de cretin cu acces la internet. Mie imi place sa mai citesc comentarii, dar bou mai mare ca tine nu am vazut. Nu ca nu ar fi, dar aia sunt de alt tip. Aici de exemplu nu imi place sa ma exprim, nu imi place formatul ziarului, am intrat sa iti spun ca esti mai bou asa ca vorbesti aiurea legat de un anumit subiect. Stii tu care. Si daca mai latri aiurea stii tu la ce, imi fac cont aici si pana se prind astia de la redactie, te ...uiesc si te injur ca la Verdun, bai lache. Spune tu sincer, inainte nu te semnai cumva Costea? Sau Gelu? Ca ai acelasi stil de activist de partid cu idei cretine, ramas pe dinafara. #barbuprostul


Manivelă, știu că-ți este greu cu procesatul informațiilor dar roagă niște prieteni să analizeze și să-ți explice comentariile „Stupid”-ului. Pricepi, băi diribau? Aia este, natura are posibilități limitate. Cu tine a fost zgârcită. Te trădează „scrisul”, exprimarea.

Mai răsfirați, băieți. Mai răsfirați. Tu zici că aș fi „activist de partid”, specialul „Stupid” îmi zice „troll rusesc”. Mai răsfirați băieți, mai răsfirați. Ăla amenință că mă reclamă la redacția MyTex-ului, deformație „profesională”, vrea cenzură că așa a învățat el în „cătănie”, tu ameninți că mă înjuri (fac pariu că m-ai și scuipa), și asta pentru că nu suportați adevărul, nu vă place să fiți contraziși, nu aveți dotarea necesară să vă dați seama că lumea gândește și nu ia de bun ce vrea statul să impună. M-a pus naiba să zic de pensiile speciale, a sărit beneficiarul ca ars, Stupid People, mi-a scris că arunc cu jigniri în tot ceea ce-i românesc (aici ar avea ceva dreptate, doar la români sunt pensii speciale), am zis de bugetari, sărea „George G” ca ars. De fapt, „bugetărică” este cel mai civilizat dintre cei care apără ceea ce combat eu. Am zis de botnițe, a sărit o manivelă.
Dialogul vă este străin și nu faceți față. Ghinion.

P.S.
Ce zicea faimoasa Șoșoacă? „Ei sunt uniți în ticăloșia lor....”? Parcă așa ceva.
Citat | Raportează către un administrator
Willy
+14 #10 Willy 25-01-2021 10:30
Barbulica, te dai victima? Te crezi martir? Uite cum saracul Barbulica, care le zice el pe toate "bine" umbla cu adevarul sus in bat sa ii vada toata lumea capul spart. Tu confunzi opinia cu latratul la Luna. Ti-am mai zis eu tie, dar esti prea habotnic, nu intelegi. Nu ma intereseaza ce prostii debitezi, e treaba ta. Chiar ma amuzi de multe ori, probabi ca ii scutesti pe multi de scris caci ar deveni redundanti. Ajunge unul, dar pacat ca e cam prost si ala si isi pierde din credibilitate. Dar cand ti-am atras atentia ca vorbesti fara sa cunosti despre o anumita persoane (nu lucruri) mai tare ai injurat. De unde rezulta ca esti doar un parlit, genul de gunoi care latra doar cand e poarta inchisa. Stii bine ca ma refer la dr. pe care o injuri in mod constant. De unde rezulta iarasi ca esti prost de bubui. Du-te bai fraiere si discuta cateva minute cu dna. dr., nu pe subiect de medicina ca esti praf oricum ci asa aiurea, despre orice. Nu mai vorbesti tu dupa aia asa, iti garantez. Pun pariu 1000 euro ca intri zilnic aici si iti prezinti scuzele. Nici mie nu imi plac multe, dar unde e cazul imi vad de treaba mea. P.S. Nu trebuie sa te reclame nimeni fraiere la redactie, ca ziarele oricum nu pun botul decat la ce zice partidul. Ziarele prin fraieri ca tine isi fac trafic, vizualizari si timp stat pe pagina (sau cum ii zice). Ca una e sa citesti un articol 3 minute si alta e sa citesti si comentariile (alte minute) plus daca mai scrii unul, inca alte minute ( si chiar multe minute cand scrii mai mult dar de pe telefon sau tableta). Intra reclame mai multe, stau mai multe, bani mai multi. Cu fraieri ca noi. Dar asta e costul pe online, daca ai avea cativa banuti ti-ai lua ziarul de la chiosc si ai mazgali pe margine cu pixul ce nu iti convine. Dar acolo cine te citeste? Trebuie sa dai ziarul din mana in mana ca pe vremurile bune cand s-a infiintat partidul care ti-a format gandirea. Cum era? "Citeste si da mai departe"? Oricum ti-ai aratat valoarea prin citatul "celebru" de la sfarsit. Sosoaca e dragostea ta? Esti praf babaiatule. P.S.2 Barbulicaaaaa, cum te semnai buzoiene inainte? Costea? Gelu? #barbuprostul #cainelenostru
Citat | Raportează către un administrator
Barbu Gh.
-15 #11 Barbu Gh. 25-01-2021 10:47
Citez pe Willy:
Barbulica, te dai victima? Te crezi martir? Uite cum saracul Barbulica, care le zice el pe toate "bine" umbla cu adevarul sus in bat sa ii vada toata lumea capul spart. Tu confunzi opinia cu latratul la Luna. Ti-am mai zis eu tie, dar esti prea habotnic, nu intelegi. Nu ma intereseaza ce prostii debitezi, e treaba ta. Chiar ma amuzi de multe ori, probabi ca ii scutesti pe multi de scris caci ar deveni redundanti. Ajunge unul, dar pacat ca e cam prost si ala si isi pierde din credibilitate. Dar cand ti-am atras atentia ca vorbesti fara sa cunosti despre o anumita persoane (nu lucruri) mai tare ai injurat. De unde rezulta ca esti doar un parlit, genul de gunoi care latra doar cand e poarta inchisa. Stii bine ca ma refer la dr. pe care o injuri in mod constant. De unde rezulta iarasi ca esti prost de bubui. Du-te bai fraiere si discuta cateva minute cu dna. dr., nu pe subiect de medicina ca esti praf oricum ci asa aiurea, despre orice. Nu mai vorbesti tu dupa aia asa, iti garantez. Pun pariu 1000 euro ca intri zilnic aici si iti prezinti scuzele. Nici mie nu imi plac multe, dar unde e cazul imi vad de treaba mea. P.S. Nu trebuie sa te reclame nimeni fraiere la redactie, ca ziarele oricum nu pun botul decat la ce zice partidul. Ziarele prin fraieri ca tine isi fac trafic, vizualizari si timp stat pe pagina (sau cum ii zice). Ca una e sa citesti un articol 3 minute si alta e sa citesti si comentariile (alte minute) plus daca mai scrii unul, inca alte minute ( si chiar multe minute cand scrii mai mult dar de pe telefon sau tableta). Intra reclame mai multe, stau mai multe, bani mai multi. Cu fraieri ca noi. Dar asta e costul pe online, daca ai avea cativa banuti ti-ai lua ziarul de la chiosc si ai mazgali pe margine cu pixul ce nu iti convine. Dar acolo cine te citeste? Trebuie sa dai ziarul din mana in mana ca pe vremurile bune cand s-a infiintat partidul care ti-a format gandirea. Cum era? "Citeste si da mai departe"? Oricum ti-ai aratat valoarea prin citatul "celebru" de la sfarsit. Sosoaca e dragostea ta? Esti praf babaiatule. P.S.2 Barbulicaaaaa, cum te semnai buzoiene inainte? Costea? Gelu? #barbuprostul #cainelenostru


Manivelă, tu să fii sănătos. Țara de ăștia ca tine are nevoie.
Ai dreptate, așa este cum spui tu, fericirea celor săraci cu duhul să fie cu tine.

P.S.
Șoldovene, vezi că-i constipată „doctorița” Botniță! Sora lui „Dottore” Ponta.REZOLVĂ PROBLEMA. Și nu-ți mai strofoca neuronul să-mi răspunzi. Viața-i prea scurtă să-ți citesc elucubrațiile.
Citat | Raportează către un administrator
Willy
+6 #12 Willy 25-01-2021 11:34
Barbule, boule. O fi viata scurta, dar le citesti, iti plac, din asta te hranesti. Si le mai citesc si altii, asta e important, nu daca le citesti tu sau nu. M-am uitat in urma ca mi-am adus aminte ca unul de se semna Costea imi tot zicea manivela ca faceam misto de el ca probabil l-au batut taximetristiii in gara ca nu voiau sa ii duca borhotul adus cu trenul de la Buzau. Si ca de aia nu il luau taximetristii ca nu il lasau sa perforeze bilet RAT in taxi, ca el inca mai credea ca suntem in comunism unde proprietatea era comuna, cica. Asa ca asemanarile fiind evidente, e cam clar ca iti tot schimbi numele cand se ia lumea de tine de cat de prost esti. Asa faceai si dincolo, ba Costea, ba Gelulache, nu? O iubesti pe sosoaca? Stai mai mult in baie cu telefonul in mana de cand a intrat aurul coclit in parlament si te uiti la unele poze? #barbuprostul
Citat | Raportează către un administrator
Willy