myTex folosește cookie-uri proprii şi ale terţilor. Continuarea navigării implică acceptarea lor. Află mai multe.

X
 
 

Emil Boc: „Este cea mai proastă formă de guvernare, PNL-PSD-UDMR”

  • Apreciez !Nu-mi place !-12
Poze
Video
  • Poze
  • Video
 
 
 
Lucrez...
 

Lucrez...

 
 
 
 
 

Primarul municipiului Cluj-Napoca, Emil Boc, a declarat într-o emisiune la Napoca FM, că alianța cu social-democrații reprezintă „cea mai proastă formă de guvernare”.

„Cred că săptămâna viitoare vom avea Guvern. Este cea mai proastă formă de guvernare, PNL-PSD-UDMR. Ajungem la ultima variantă înainte de anticipate. Nu este o alianță naturală, aşa cum era cealaltă alianță, PNL-USR, nu a fost posibil. Această alianță este necesară pentru soarta românilor, să putem gestiona România. Nu se poartă negocieri cu USR în acest moment. Asta nu înseamnă că cele două partide nu trebuie să se respecte în continuare, pentru că au un profil ideologic care ar putea să le apropie, până la urmă viaţa merge înainte în politică. Acum este nevoie de o guvernare contractuală. Fiecare trebuie să îşi păstreze valorile mari în care crede. Trebuie să avem Guvern care să poată deveni operaţional. Nu ne propunem să ne compromitem ideologic, fiecare trebuie să-şi păstreze valorile mari în care crede”, a precizat primarul municipiului Cluj-Napoca.

 


Loading...

loading...

Comentarii  

Willy
-9 #1 Willy 19-11-2021 01:55
Ne-a luat dracu.
Citat | Raportează către un administrator
Zah Ioan
+1 #2 Zah Ioan 19-11-2021 06:01
Declaratia trebuia facuta la un post Tv national si in adunarile PNL-ului, oficial.
Citat | Raportează către un administrator
Barbu Gh.
+5 #3 Barbu Gh. 19-11-2021 08:17
„Este cea mai proastă formă de guvernare, PNL-PSD-UDMR”. DECI EI O VOR, O IMPLEMENTEAZĂ, DAR ESTE PROASTĂ???? Cine poate explica această afirmație? EU NU POT. VOI???

După care, ATENȚIE: „Această alianță este necesară pentru soarta românilor”. Ăștia sunt tâmpiți sau chiar își bat joc de noi pe față? PĂI TU AFIRMI CĂ ESTE „CEA MAI PROASTĂ” DUPĂ CARE „ACEASTĂ ALIANȚĂ ESTE NECESARĂ”!!!???

DECI EI NE OFERĂ „CEA MAI PROASTĂ FORMĂ DE GUVERNARE” DAR CARE NOUĂ, ĂLORA „CONDUȘI” DE EI, NE ESTE NECESARĂ!!!!!!! BATJOCURĂ ȘI DISPREȚ NEMĂSURAT PE FAȚĂ!!!!

De când au nevoie românii de „cea mai proastă formă de guvernare”? DE CÂND???

NO, VEDEȚI DE CE PENELEAUA TREBUIE SĂ DISPARĂ? SĂ AJUNGĂ LÂNGĂ ȚĂRĂNIȘTI, ACOLO, LA TOMBERONUL ISTORIEI? Cu plusereii leghebetiști cu tot!
Citat | Raportează către un administrator
Barbu Gh.
+6 #4 Barbu Gh. 19-11-2021 08:20
Citez pe Zah Ioan:
Declaratia trebuia facuta la un post Tv national si in adunarile PNL-ului, oficial.

Care „P.N.L.”?
Că sunt trei aripi în holera asta galbenă: ăi vechi, ca hOrganu, băsiștii portocalii, ca acest piticot, buldogul Bleaga și pocnitoarea țurcană și șobolanii trădători ai ciumei roșii, precum actualul ministru Cîmpeanu.
DECI, CARE „P.N.L.”?
Citat | Raportează către un administrator
Willy
-8 #5 Willy 19-11-2021 11:31
Citez pe Barbu Gh.:
Citez pe Zah Ioan:
Declaratia trebuia facuta la un post Tv national si in adunarile PNL-ului, oficial.


Latrau moscovit, nu vezi ca nici nea Zah nu te baga in seama? Ce te agiti atat? Aici, cine iti acorda atentie, o face ca sa iti spuna cat esti de lache.
#hehehe
Citat | Raportează către un administrator
Barbu Gh.
0 #6 Barbu Gh. 19-11-2021 13:03
Citez pe Willy:
Citez pe Barbu Gh.:
Citez pe Zah Ioan:
Declaratia trebuia facuta la un post Tv national si in adunarile PNL-ului, oficial.


Latrau moscovit, nu vezi ca nici nea Zah nu te baga in seama? Ce te agiti atat? Aici, cine iti acorda atentie, o face ca sa iti spuna cat esti de lache.
#hehehe

Bețiv prăpădit, înseamnă că nu are cum argumenta afirmațiile sale. CAM CA DECEREBRATUL DE TINE.
Uite, eu când îți spun „bețiv nenorocit” pot să argumentez: „Te trezesti a doua zi din betie si te gandesti cu groaza ce ai pescuit aseara: el sau ea.”. În data de 09-10-2021, ora 01:05:06, în bzb.ro. ASTA AI DECLARAT TU!!! Ai recunoscut că ești „bețiv” dar nu orice fel de bețiv ci unul care mai și bea pînă nu știe de el, deci „nenorocit”. Pricepi sau trebuie să-ți desenez?
Citat | Raportează către un administrator
Willy
-1 #7 Willy 19-11-2021 22:23
Citez pe Barbu Gh.:

înseamnă că nu are cum argumenta afirmațiile sale.

ce ai pescuit aseara: el sau ea.

Argument: pe ma-ta, aia chioara si betiva. Alta intrebare!
Citat | Raportează către un administrator
Barbu Gh.
0 #8 Barbu Gh. 20-11-2021 09:33
Citez pe Willy:
Citez pe Barbu Gh.:

înseamnă că nu are cum argumenta afirmațiile sale.

ce ai pescuit aseara: el sau ea.

Argument: pe ma-ta, aia chioara si betiva. Alta intrebare!

Uite un alt argument, bețiv împuțit: „Eu in carciuma m-am nascut...”. TU AI RECUNOSCUT, DEJECȚIE!!!

Demonstrație: mă-ta bețivă => tu bețiv, cârciuma e un mediu fetid, deci ești un bețiv împuțit dintr-o spiță împuțită!
Q.E.D.!!!
Citat | Raportează către un administrator