myTex folosește cookie-uri proprii şi ale terţilor. Continuarea navigării implică acceptarea lor. Află mai multe.

X
 
 

Dunărea Galați, primită în Liga Mol la hochei pe gheață

  • Apreciez !Nu-mi place !+2
Poze
Video
  • Poze
  • Video
 
 
 
Lucrez...
 

Lucrez...

 
 
 
 
 

Din acest sezon, România va avea trei reprezentante în Liga Mol la hochei pe gheață. Pe lângă Corona Brașov și Sport Club Miercurea Ciuc, Dunărea Galați a fost primită în competiție, decizia finală fiind luată în ultima ședință a conducerii Ligii Mol.

„Le mulțumesc tuturor celor care au susținut intrarea echipei noastre în Liga Mol. Suntem pregătiți să participam și asigurăm că nu vom trage în jos această competiție. E important să fim în această ligă pentru a reuși să îmbunătățim calitatea hocheiului gălățean, dar și a celui romanesc”, a declarat Mihai Brandabur, președintele formației Dunărea Galați.

La rândul său, șeful secției de hochei de la Corona Brașov, Emilian Cernica, a punctat pentru pagina de Facebook a grupării: „Chiar dacă nu are vreo legătură cu Brașovul, apreciez deschiderea pe care a avut-o conducerea Ligii Mol. Chiar dacă au fost discuții aprinse, Galațiul a fost acceptat, iar votul a fost net favorabil. Pentru noi, dar și pentru Miercurea Ciuc nu poate fi decât favorabilă intrarea Galațiului în Liga Mol. În AGA a FRHG am primit garanții că nu vor mai fi meciuri suprapuse în sezonul viitor și astfel avem certitudinea clară că meciurile directe vor conta pentru ambele competiții. De acum, ne concentrăm pe pregătirea de vară și pe găsirea unui antrenor principal corespunzător standardelor noastre. Totodată, căutăm în continuare și alți jucători străini. Ne așteaptă un sezon extrem de disputat. Sper că vom avea rezultatele pe care le așteptăm și îi asigur pe iubitorii hocheiului că echipa noastră va reveni acolo unde îi este locul”.

 

 


Loading...

loading...

Adaugă comentariu


ATENŢIE
Dacă te înregistrezi pe mytex.ro, comentariile tale vor fi publicate automat și chiar poți scrie propriile articole!
Sau folosește o adresă de mail validă pentru publicare automată după 3 comentarii aprobate. 

Meteo

 

Poza zilei

 
FIN-ECO -Elimina deseurile responsabil!

Citește ziarul

Radio TexFm


Comprest S.A.

Curs BNR

Vi, 02 Dec 2022
Euro   Euro   EUR   4.9297   Creștere
Dolarul american   Dolarul american   USD   4.6851   Scădere
Lira sterlină   Lira sterlină   GBP   5.7419   Creștere
Francul elveţian   Francul elveţian   CHF   5.0142   Creștere
Leul moldovenesc   Leul moldovenesc   MDL   0.2417   Scădere
Dolarul canadian   Dolarul canadian   CAD   3.4860   Scădere
Leva bulgărească   Leva bulgărească   BGN   2.5205   Creștere
Forinţi maghiari   Forinţi maghiari   HUF   120.4400   Scădere
Anunturi MyTEX

Credeți că aprinderea luminițelor de Crăciun din Piața Sfatului a fost un eveniment reușit?

Cele mai citite

                   
Noutăți
 


Abonează-te la newsletter