myTex folosește cookie-uri proprii şi ale terţilor. Continuarea navigării implică acceptarea lor. Află mai multe.

X
 
 

BRAŞOV - CUPA ROMÂNIEI. De ce „lupii” joacă de la ora 15.00?! Explicaţie...

  • Apreciez !Nu-mi place !+1
Poze
Video
  • Poze
  • Video
 
 
 
Lucrez...
 

Lucrez...

 
 
 
 
 

După ce mulţi susţinători ai echipei de hochei pe gheaţă Corona Braşov şi-au exprimat nemulţumirea faţă de ora (15.00) la care a fost programată, în special, partida cu HSC Miercurea Ciuc din data de 22 decembrie, la Patinoarul „Olimpic”, contând pentru Cupa României, preşedintele secţiei, Emilian Cernica, a făcut pe contul de Facebook al grupării următoarea precizare: „Împreună cu antrenorul Martin Lacroix şi cu echipa am convenit că ora 15.00 este bună pentru echipa noastră. Am luat în considerare eventuala nemulţumire a unora dintre fani, dar am considerat că aceasta oră este până la urmă în avantajul echipei, ţinându-se cont şi de precedentul de anul trecut (semifinala seara şi finala la prânz), precum și de faptul că echipa are nevoie de o recuperare eficientă pentru meciul de a doua zi, când sperăm că vom juca finala mare. Invităm toţi fanii la meciurile noastre, iar împreună sper să obținem primul trofeu din acest sezon, respectiv Cupa României... Prin stabilirea orei de desfăşurare, consider că FRHG nu a facut nici un deserviciu echipei noastre”.

Foto: Facebook corona.wolves

CITEŞTE ŞI: BRAȘOV. S-a stabilit programul Cupei României la hochei pe gheață. Care va fi prețul biletelor

 


Loading...

loading...

Adaugă comentariu


ATENŢIE
Dacă te înregistrezi pe mytex.ro, comentariile tale vor fi publicate automat și chiar poți scrie propriile articole!
Sau folosește o adresă de mail validă pentru publicare automată după 3 comentarii aprobate. 

Meteo

 

Poza zilei

 
FIN-ECO -Elimina deseurile responsabil!

Citește ziarul

Radio TexFm


Comprest S.A.

Curs BNR

Vi, 02 Dec 2022
Euro   Euro   EUR   4.9297   Creștere
Dolarul american   Dolarul american   USD   4.6851   Scădere
Lira sterlină   Lira sterlină   GBP   5.7419   Creștere
Francul elveţian   Francul elveţian   CHF   5.0142   Creștere
Leul moldovenesc   Leul moldovenesc   MDL   0.2417   Scădere
Dolarul canadian   Dolarul canadian   CAD   3.4860   Scădere
Leva bulgărească   Leva bulgărească   BGN   2.5205   Creștere
Forinţi maghiari   Forinţi maghiari   HUF   120.4400   Scădere
Acesta este spatiul pentru reclama ta!

Credeți că aprinderea luminițelor de Crăciun din Piața Sfatului a fost un eveniment reușit?

Cele mai citite

                   
Noutăți
 


Abonează-te la newsletter