myTex folosește cookie-uri proprii şi ale terţilor. Continuarea navigării implică acceptarea lor. Află mai multe.

X
 
 

BRAŞOV. „Lupii”, loviţi de COVID-19 şi în Franţa

  • Apreciez !Nu-mi place !+1
Poze
Video
  • Poze
  • Video
 
 
 
Lucrez...
 

Lucrez...

 
 
 
 
 

Cu un lot decimat de accidentări şi de Covid-19, Corona Braşov s-a deplasat fară mari pretenţii la Amines pentru meciurile grupei D a turului 2 al Cupei Continentale la hochei pe gheaţă.

În primul joc, „lupii” au cedat, 0-6, în faţa gazdelor de la Amiens Gothiques, după care au dat o replică bună campioanei Italiei, Asiago Hockey. Italienii s-au impus cu 4-2, golurile Coronei fiind marcate de Zagidullin.

Formaţia noastră nu a mai disputat ultimul meci, cel cu Acroni Jesenice (Slovenia), pentru că unul dintre jucători a avut rezultat pozitiv la testarea Covid.

„În ciuda faptului că echipa noastră a fost testată PCR înainte de plecarea spre Amiens și tot lotul deplasat la turneu a primit rezultat negativ, din păcate unul dintre jucătorii noștri s-a pozitivat la Covid-19 după primele două meciuri ale grupei. Astfel, din cauza faptului că o parte dintre jucătorii din lot sunt considerați «contacți direcți», echipa noastră nu a putut intra pe gheață împotriva echipei slovene Jesenice. Brașov Wolves a făcut toate eforturile pentru a-și respecta blazonul și a respecta competiția și a reușit deplasarea în ciuda numeroaselor indisponibilități, prezentându-se la turneu cu doar 17 jucători, însă din păcate pentru noi turneul s-a încheiat după două meciuri. Din păcate se va pune și problema disputării urmatoarelor meciuri din Erste Liga, avandu-se în vedere că nu vom dispune de suficienți jucători valizi, o parte dintre hocheiştii care nu au făcut deplasarea fiind deasemenea depistați pozitiv”, au menţionat oficialii clubului pe Facebook Brasov Wolves.

FOTO: Facebook Brasov Wolves

 


Loading...

loading...

Adaugă comentariu


ATENŢIE
Dacă te înregistrezi pe mytex.ro, comentariile tale vor fi publicate automat și chiar poți scrie propriile articole!
Sau folosește o adresă de mail validă pentru publicare automată după 3 comentarii aprobate. 

Meteo

 
MyTex - Stiri Online Brasov

Poza zilei

 
FIN-ECO -Elimina deseurile responsabil!

Citește ziarul

Radio TexFm


Comprest S.A.

Curs BNR

Vi, 26 Noi 2021
Euro   Euro   EUR   4.9491   Creștere
Dolarul american   Dolarul american   USD   4.3869   Scădere
Lira sterlină   Lira sterlină   GBP   5.8407   Scădere
Francul elveţian   Francul elveţian   CHF   4.7398   Creștere
Leul moldovenesc   Leul moldovenesc   MDL   0.2489   Scădere
Dolarul canadian   Dolarul canadian   CAD   3.4377   Scădere
Leva bulgărească   Leva bulgărească   BGN   2.5304   Stagnare
Forinţi maghiari   Forinţi maghiari   HUF   134.4400   Scădere
Anunturi MyTEX

Consideraţi că este necesară construirea unei parcări subterane în fața Gării Brașov?

Campanii Publicitare Outdoor

Cele mai citite

                   
Noutăți
 


Abonează-te la newsletter