myTex folosește cookie-uri proprii şi ale terţilor. Continuarea navigării implică acceptarea lor. Află mai multe.

X

BRAŞOV. Agresiune în autobuz. Un controlor RAT a fost luat la bătaie

• Apreciez !Nu-mi place !+1
Poze
Video
  • Poze
  • Video

Lucrez...

Lucrez...

Incidentul a avut loc ieri, în jurul orelor 17.00. Un angajat RAT, în vârstă de 32 de ani, tocmai verifica tichetele de călătorie, când un bărbat în vârstă de 28 de ani s-a repezit la el şi l-a luat la bătaie. Ulterior s-a aflat că agresorul era supărat pentru că mama lui fusese amendată pentru că circula fără bilet.

Potrivit informaţiilor primite de la IJP Braşov, „agresiunea a fost determinată de identificarea în mijlocul de transport în comun a mamei persoanei suspecte, care nu deținea bilet de călătorie. În acest context, s-a stabilit că, în timp ce autobuzul era oprit în staţia «Astra» din municipiul Braşov, în mijlocul de transport a urcat persoana suspectă, care, fără a invoca un motiv, a lovit persoana vătămată, creând o stare de temere în rândul celorlalţi călători”.

Persoana vătămată a fost transportată la Spitalul Clinic Judeţean de Urgenţă Braşov în vederea acordării îngrijirilor medicale.

În cauză a fost dispusă măsura reţinerii suspectului, în baza unei ordonanţe, urmând să fie prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Braşov cu propunere de arestare preventivă.

Loading...

loading...

Comentarii  

marius
+6 #1 marius 12-04-2017 12:58
tot asa vor proceda din ce in ce mai multi tineri atat timp cat casele de bilete nu functioneaza mereu specific zona astra , micsunica , hidromecanica si sunt mult mai multe care in cursul saptamani au program scurt si de cele mai multe ori chiar inchise in timpul programului . unde mai punem ca noul sistem implementat in autobuze de cele mai multe ori e inchis sau da erori chiar si pe deja cunoscutele cartele de timp bilet sau abonament . eu personal am patit asta am facut sesizari si nu am rezolvat nimic. cu abonamentu in mana dorind sa il prelungesc casiera imi spune aca nu se poate ca afost dat pierdut . am intrebat de catre cine doamna ca eu nu am dat nimic disparut circul cu el ... sa raspuns simplu trebuie sa platiti 3 lei pt a va face un nou abonament :)))) asta in conditile in care eu il aveam in mana si nu dadusem nimic pierdut . unde mai pui ca nici sistemul orar nu este la zi . mai ales cel electronic de pe bul victoriei . care incontinuare arata o ora in urma . si cu totul alte rute decat cele care circula pe acel bulevard . astfel e aspecte de ce nu le faceti publice ????!!!!
Citat | Raportează către un administrator
Brasovean
+3 #2 Brasovean 12-04-2017 17:24
Are dreptate Marius , dar rat nu vrea să recunoscă că a dato-n'bară cu validatoarele cele noi, de rahat, din autobuze troleibuze , cu afișoarele electronice din stații, care funcționează cu erori ,cu casele de bilete ,care mai mult sunt închise.
Citat | Raportează către un administrator

Adaugă comentariu

ATENŢIE
Dacă te înregistrezi pe mytex.ro, comentariile tale vor fi publicate automat și chiar poți scrie propriile articole!
Sau folosește o adresă de mail validă pentru publicare automată după 3 comentarii aprobate.

Meteo

MyTex - Stiri Online Brasov

Poza zilei

Brai-Cata - Colecteaza selectiv

Citește ziarul

Radio TexFm

Comprest S.A.

Curs BNR

Vi, 07 Mai 2021
Euro   Euro   EUR   4.9262   Scădere
Dolarul american   Dolarul american   USD   4.0800   Scădere
Lira sterlină   Lira sterlină   GBP   5.6770   Scădere
Francul elveţian   Francul elveţian   CHF   4.4941   Scădere
Leul moldovenesc   Leul moldovenesc   MDL   0.2293   Scădere
Dolarul canadian   Dolarul canadian   CAD   3.3476   Creștere
Leva bulgărească   Leva bulgărească   BGN   2.5187   Scădere
Forinţi maghiari   Forinţi maghiari   HUF   137.3800   Scădere

Bitcoin Exchange

Agentii imobiliare Brasov

Anunturi Chirii Brasov

Coronavirus Preturi Nesimtite
Anunturi MyTEX

Credeţi că se va ajunge şi la noi să se ofere bani celor care se decid să se vaccineze?

Campanii Publicitare Outdoor

Cele mai citite

Noutăți

Abonează-te la newsletter