myTex folosește cookie-uri proprii şi ale terţilor. Continuarea navigării implică acceptarea lor. Află mai multe.

X

BRAȘOV. La 29 de ani, găsită moartă în casă după aproape 10 zile

• Apreciez !Nu-mi place !0
Poze
Video
  • Poze
  • Video

Lucrez...

Lucrez...

O brașoveancă de 29 de ani, B.A.D., a fost găsită moartă în apartamentul în care locuia singură, marți, la aproximativ 10 zile de la deces. O prietenă a vorbit cu ea pe chat în 20 aprilie și, îngrijorată de starea ei de spirit inițială, deși aceasta părea să se fi liniștit, pe 22 aprilie a revenit cu întrebări, dar deja nu i-a mai răspuns și nici nu apărea că i-au fost citite mesajele. Tot cam pe atunci, mama tinerei, care se află în străinătate, își manifesta public îngrijorarea pe pagina de Facebook a fetei sale că B. nu răspunde la telefon și nici pe internet.

Marți au fost alertate și autoritățile, iar cele mai negre presimțiri ale rudelor și prietenilor s-au adeverit: tânăra a fost găsită moartă în casă. Prietenii, care o plâng acum, cred că este posibil ca B. să se fi sinucis. Tănăra, care a trăit mai mult singură din copilărie, se afla sub tratament medicamentos, suferind  de depresie, dar manifestând și câteva episoade psihotice. „Era bună și blândă, dulce, dar și un suflet chinuit. Acum sper să-și fi găsit liniștea, scumpa de ea! Îmi pare rău că nu am fost mai aproape de ea în ultima perioadă!”, ne-a spus una dintre prietenele ei.

B. absolvise Literele și master în Inovare culturală, scrisese un roman și poezii.

Cazul a fost preluat de procurori, care iau în calcul toate variantele posibile. Trupul tinerei a fost dus la Serviciul de Medicină Legală, astăzi urmând a fi făcută autopsia.

Foto: arhivă

Loading...

loading...

Adaugă comentariu

ATENŢIE
Dacă te înregistrezi pe mytex.ro, comentariile tale vor fi publicate automat și chiar poți scrie propriile articole!
Sau folosește o adresă de mail validă pentru publicare automată după 3 comentarii aprobate.

Meteo

MyTex - Stiri Online Brasov

Poza zilei

Brai-Cata - Colecteaza selectiv

Citește ziarul

Radio TexFm

Comprest S.A.

Curs BNR

Ma, 18 Ian 2022
Euro   Euro   EUR   4.9445   Creștere
Dolarul american   Dolarul american   USD   4.3401   Creștere
Lira sterlină   Lira sterlină   GBP   5.9102   Scădere
Francul elveţian   Francul elveţian   CHF   4.7457   Creștere
Leul moldovenesc   Leul moldovenesc   MDL   0.2404   Creștere
Dolarul canadian   Dolarul canadian   CAD   3.4676   Creștere
Leva bulgărească   Leva bulgărească   BGN   2.5281   Creștere
Forinţi maghiari   Forinţi maghiari   HUF   138.6100   Scădere
Anunturi MyTEX

Consideraţi că şi campania de vaccinare a copiilor se va dovedi un eşec?

Campanii Publicitare Outdoor

Cele mai citite

Noutăți

Abonează-te la newsletter