myTex folosește cookie-uri proprii şi ale terţilor. Continuarea navigării implică acceptarea lor. Află mai multe.

X

BRAȘOV. Pieton lovit de un autoturism

• Apreciez !Nu-mi place !-1
Poze
Video
  • Poze
  • Video

Lucrez...

Lucrez...

Un pieton a fost accidentat de un autoturism, în această după-amiază, la o intersecție din municipiul Brașov.

„La data de 18 ianuarie 2022,  un bărbat, în vârstă de 48 ani, care conducea un autovehicul, la intersecția străzii Zorilor cu strada Sitarului din municipiul Brașov a surprins și accidentat un pieton, angajat în traversarea străzii.
Victima a fost preluată și transportată la spital, în vederea acordării de îngrijiri medicale.
La testarea conducătorului auto din punct de vedere al prezenței alcoolului în aerul expirat rezultatul a fost 0.
Polițiștii efectuează cercetări în vederea stabilirii cu exactitate a cauzelor și împrejurărilor producerii accidentului rutier", a informat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliție Județean Brașov, agent principal de poliție Nadia Olaru.

Potrivit martorilor, victima este un copil, iar accidentul a avut loc la trecerea de pietoni.

Loading...

loading...

Comentarii  

VAX POPULI
+1 #1 VAX POPULI 19-01-2022 00:43
Multi stiu sa urle "AM FOST PE TRECERE,BAAAA !",insa putini stiu sa traverseze CORECT o trecere de pietoni.Vorba lui Godina: pe trecere nu te arunci ca in piscina si nici nu mergi ca pe maidan.Multi au prostul obicei sa o ia stramb,pe langa trecere,cu 3 pasi inainte de a ajunge pe trotuar.Doua picioare sunt mai usor de oprit decat 2 tone de otel.Acesta si este motivul pentru care Codul Rutier prevede clar negru pe alb cum se traverseaza corect o trecere de pietoni.Insa cati pietoni au citit aceste prevederi ? E mai usor sa spui "AM FOST PE TRECERE,BAAAA !". Da,ai smartphone la kr si aur pe degete,dar ai murit pe trecere !
Citat | Raportează către un administrator
Marcel Vasilescu
0 #2 Marcel Vasilescu 19-01-2022 09:01
Păi da: trebuia să aștepte să treacă mașârotka (cf. Godină) care avea viteză prea mare pe mâzgă, și nu mai avea timp să frâneze pentru orice boșorog care-n mod normal ar fi trebuit să stea acasă, necum să încurce traficul unde băieții șecheri se iau necontenit la-ntrecere...
Citat | Raportează către un administrator

Adaugă comentariu

ATENŢIE
Dacă te înregistrezi pe mytex.ro, comentariile tale vor fi publicate automat și chiar poți scrie propriile articole!
Sau folosește o adresă de mail validă pentru publicare automată după 3 comentarii aprobate.

Meteo

MyTex - Stiri Online Brasov

Poza zilei

FIN-ECO -Elimina deseurile responsabil!

Citește ziarul

Radio TexFm

Comprest S.A.

Curs BNR

Ma, 24 Mai 2022
Euro   Euro   EUR   4.9457   Scădere
Dolarul american   Dolarul american   USD   4.6170   Scădere
Lira sterlină   Lira sterlină   GBP   5.7676   Scădere
Francul elveţian   Francul elveţian   CHF   4.7889   Scădere
Leul moldovenesc   Leul moldovenesc   MDL   0.2418   Scădere
Dolarul canadian   Dolarul canadian   CAD   3.6059   Scădere
Leva bulgărească   Leva bulgărească   BGN   2.5287   Scădere
Forinţi maghiari   Forinţi maghiari   HUF   128.6800   Scădere
Anunturi MyTEX

Consideraţi că Uniunea Europeană va reuşi să scape de dependenţa de gazul rusesc?

Cele mai citite

Noutăți

Abonează-te la newsletter