myTex folosește cookie-uri proprii şi ale terţilor. Continuarea navigării implică acceptarea lor. Află mai multe.

X
 
 

Marius Budăi: 2,5 milioane de suflete din România nu vor avea în luna ianuarie un venit mai mic de 2.200 de lei

  • Apreciez !Nu-mi place !-8
Poze
Video
  • Poze
  • Video
 
 
 
Lucrez...
 

Lucrez...

 
 
 
 
 

Ministrul Muncii, Marius Budăi, a anunțat luni seara că niciun pensionar din România nu va primi mai puțin de 2.200 de lei în luna ianuarie.

Măsura vine să îi sprijine pe cei mai nevoiași dintre părinții și bunicii noștri. 2.500.000 de suflete din România nu vor avea în luna ianuarie un venit mai mic de 2.200 de lei. Am susținut azi în coaliție ultima măsură din programul social care nu este transformată în act normativ, și anume sprijinul pentru toți pensionarii care au valoarea pensiei până în 1.600 de lei după majorarea punctului de pensie. Aceștia vor primi acel sprijin pentru a susține facturile pe timp de iarnă. S-a mers pe principiul de solidaritate și echitate socială. Mă bucur că toți membrii coaliției au înțeles și au acceptat această măsură”, a spus Marius Budăi.

 

 

 


Loading...

loading...

Comentarii  

Willy
-12 #1 Willy 14-12-2021 01:03
I-auzi barbughe! Te-ai aranjat pe ianuarie! Poti sa o lasi mai moale cu latratul, iti mai odihnesti si tu gatul. Vine februarie, poate ai nevoie de forte proaspete. Pana una, alta, o sa iti poti permite un mic resou in cotet. Vezi numai sa nu il atingi cu lantul, ca face scurt.
Citat | Raportează către un administrator
Barbu Gh.
+2 #2 Barbu Gh. 14-12-2021 07:14
Citez pe Willy:
I-auzi barbughe!......................

boschetuleeee.. .. nespălatuleeee. .. tot pe străzi, prăpădituleeee?

CÂT ESTE CEASUL, AUROLACULEEE? ZI, NESPĂLATULEEE?
01:03???? CERȘETORULEEEE, MILOGULEEEEE, PRĂPĂDITULEEEE, NU AI ȘI TU UN ADĂPOST UNDE SĂ DORMI, VIERMEEEE!!!

VAI STEAUA TA DE AUROLAC!!!!!!


Boscheteeeee!!!!
Citat | Raportează către un administrator
Barbu Gh.
+6 #3 Barbu Gh. 14-12-2021 07:40
Păi nu au promis, nenorociții, acum o lună, un ajutor în sumă fixă de 1200 de lei??? Pentru pensionarii cu pensia de pînă-n 1.600 de lei?

„pensionarii care au o pensie de până la 1.600 de lei vor primi în luna ianuarie un sprijin (o singură dată) de 1.200 de lei pentru a suporta creșterile de prețuri la utilități;”

https://www.hotnews.ro/stiri-politic-25190488-cresteri-pensii-salarii-introdus-psd-pnl-programul-guvernare.htm

GATA, TATI, ÎNCEPE CIUMA ROȘIE SĂ-ȘI DEA ARAMA PE FAȚĂ!!!!!!!!

FOARTE BINE, SĂ-I AJUNGĂ PE FRAȚII LOR, HOLERA GALBENĂ, LA PROCENTE!!!!
Citat | Raportează către un administrator
Willy
-8 #4 Willy 14-12-2021 12:15
Citez pe Barbu Gh.:
Păi nu au promis, nenorociții, acum o lună, un ajutor în sumă fixă de 1200 de lei??? Pentru pensionarii cu pensia de pînă-n 1.600 de lei?

„pensionarii care au o pensie de până la 1.600 de lei vor primi în luna ianuarie un sprijin (o singură dată) de 1.200 de lei pentru a suporta creșterile de prețuri la utilități;”

https://www.hotnews.ro/stiri-politic-25190488-cresteri-pensii-salarii-introdus-psd-pnl-programul-guvernare.htm

GATA, TATI, ÎNCEPE CIUMA ROȘIE SĂ-ȘI DEA ARAMA PE FAȚĂ!!!!!!!!

FOARTE BINE, SĂ-I AJUNGĂ PE FRAȚII LOR, HOLERA GALBENĂ, LA PROCENTE!!!!

Pai da ba prostule: 1000+1200=2200. MINIM. 1600+1200=1800. MAXIM. De ce iti da cu virgula, gigele?

Pana una, alta, exprimarea lui Bulei asta sau cum il cheama, lasa de dorit, dar e tipica pentru un neica nimeni ca el. In primu rand banii aia nu reprezinta un venit si in al doilea rand ce inseamna exprimarea asta de om prost: "2.500.000 de suflete"? Parca la alegeri sufletele alea erau electorat, iar la inceputul anului sunt contribuabili. Daca nu isi platesc la timp impozitele, acele suflete devin evazionisti, nu? Atunci nu mai sunt suflete. Daca protesteaza sunt golani, drogati, soroisti, nu mai sunt suflete, nu?
Citat | Raportează către un administrator
Gore
+2 #5 Gore 14-12-2021 12:28
Ca sa iasa acest 2200, intreb ce o sa faca cu cei care vor avea pensia dupa imensa majorare de 10%, peste 1600. Eu stiu caz care va ava 1640 ron. Asta cum ajunge la 2200????
Citat | Raportează către un administrator
Barbu Gh.
+2 #6 Barbu Gh. 14-12-2021 12:56
Citiți și că cruciți ce latră unii pe la ora 12:15.
Păi ăstora, când le zici analfabeți funcțional, îi alinți!

VEDEȚI DE CE NU-I RECOMANDAT CONSUMUL DE BĂUTURĂ CÂND UNELE BIPEDE SUNT BORȚOASE? Ce recunoștea bețivul? Să vi-l citez: „Eu in carciuma m-am nascut, in carciuma vreau sa mor.” În mytex.ro, data 27-09-2121 la 23:21. EL RECUNOȘTEA!

Cauze (alcoolism) --> efect (lătrău waxxerr).

Ca la matematică v-am demonstrat.
Citat | Raportează către un administrator
Willy
-6 #7 Willy 14-12-2021 14:49
Citez pe Barbu Gh.:
.

Ca la matematică v-am demonstrat.

2800. Ma tragea ma-ta de motan si mi-a fugit mouseul.
Citat | Raportează către un administrator
Barbu Gh.
+1 #8 Barbu Gh. 14-12-2021 15:00
Citez pe Gore:
Ca sa iasa acest 2200, intreb ce o sa faca cu cei care vor avea pensia dupa imensa majorare de 10%, peste 1600. Eu stiu caz care va ava 1640 ron. Asta cum ajunge la 2200????


Cu părere de rău țin să te anunț că acea persoană va putea fi mândră că are, GRATUIT, doze ca să se protejeze. Doze „protectoare” împotriva unui gaz mai scump, curent mai scump, impozite mai mari, prețuri uriașe....!
Citat | Raportează către un administrator
Barbu Gh.
0 #9 Barbu Gh. 14-12-2021 15:03
Citez pe Willy:
Citez pe Barbu Gh.:
.

Ca la matematică v-am demonstrat.

..................


MĂ-TA CEA BEȚIVĂ ȘI ORDINARĂ????? TU AI RECUNOSCUT, HOMALĂULE: „Eu in carciuma m-am nascut, in carciuma vreau sa mor.” În mytex.ro, data 27-09-2121 la 23:21.

Pidosnic nenorocit ce ești!!! ȘI TE CITEZ: „Te trezesti a doua zi din betie si te gandesti cu groaza ce ai pescuit aseara: el sau ea.” În data de 09-10-2021, ora 01:05:06, în bzb.ro.
Citat | Raportează către un administrator
Willy
-2 #10 Willy 14-12-2021 16:44
Citez pe Barbu Gh.:

Si ce-i mai place. Am ramas fi fara bonuri.
Citat | Raportează către un administrator
Willy
-1 #11 Willy 14-12-2021 20:01
Va dati seama cat s-a muncit prostul rusofil sa umple pagina de minusuri mie si lui de plusuri? Pai nu dobitoc latraul? Sa isi dea singur plusuri?
Citat | Raportează către un administrator