myTex folosește cookie-uri proprii şi ale terţilor. Continuarea navigării implică acceptarea lor. Află mai multe.

X
 
 

Ungaria decretează starea de urgență

  • Apreciez !Nu-mi place !-7
Poze
Video
  • Poze
  • Video
 
 
 
Lucrez...
 

Lucrez...

 
 
 
 
 

Anunțul a fost făcut marți de prim-ministrul Viktor Orban într-un clip video postat pe Facebook, transmite Reuters.

Războiul a fost o amenințare constantă pentru țară, iar sancțiunile de la Bruxelles au dus la o imensă tulburare economică și creșteri drastice ale prețurilor. Ungaria trebuie să rămână în afara războiului, să protejeze securitatea financiară a familiilor, ceea ce necesită spațiu de manevră, adică un cadru legal de acțiune, fiind necesară declanșarea Stării de Urgență. La fel ca acel cadru legal adoptat împotriva epidemiei, actuala Stare de Urgență va permite guvernului maghiar „să răspundă imediat și să protejeze țara și cetățenii prin toate mijloacele posibile. Lumea este în pragul unei crize economice”, a spus premierul Orban.

Orbán a promis că va anunța miercuri primele măsuri în cadrul Stării de Urgență.

 


Loading...

loading...

Comentarii  

Raoke Kaka
+8 #1 Raoke Kaka 24-05-2022 20:58
Pentru ce stare de urgenta? Ce puteri mai vrea sa-si dea?
Citat | Raportează către un administrator
Willy
-10 #2 Willy 25-05-2022 00:48
Pana mai ieri, lauda latraul putinist scatofag pe sluga moscovita.
P.S. O fi pescuit latraul scatofag putinist ceva? Ca tot la pescuit ii sta mintea, pidosnicului rusofil.
Citat | Raportează către un administrator
Raoke Kaka
+4 #3 Raoke Kaka 25-05-2022 08:13
Citez pe Willy:
Pana mai ieri, lauda latraul putinist scatofag pe sluga moscovita.
P.S. O fi pescuit latraul scatofag putinist ceva? Ca tot la pescuit ii sta mintea, pidosnicului rusofil.

Deviantule, boschete, vezi ca au comandat astia injectii pentru alde homalai ca tine, ca dan'ela... viitori bolnavi cu variola maimutei. Cauta crotalul electronic in telefon si fa-ti planificare.
Citat | Raportează către un administrator
Raoke Kaka
+4 #4 Raoke Kaka 25-05-2022 08:15
Deviantul iar e beat ca porcul. Cât e ceasul? 00:48? Oamenii normali dorm la aceasta ora, asa-i? Deviantii nu, se pescuiesc unii pe altii. Deci homalăul este la pescuit devianți de-ai lui, conform a ceea ce recunoaște el că este. Cităm: "Te trezesti a doua zi din betie si te gandesti cu groaza ce ai pescuit aseara: el sau ea.” În data de 09-10-2021, ora 01:05:06, în bzb.ro.

Astia ca el vor imprastia noua boala, variola maimutei. DOAR STITI CA PARTAGII SUNT CEI CE FAC ACEASTA BOALA.
Citat | Raportează către un administrator
Willy
-8 #5 Willy 25-05-2022 10:07
Boschetul latrator putinist de beat ce e dis de dimineata, nu poate posta un singur latrat dintr-una. Mai trece cate o pisica prin fata lui, isi mai aduce ceva aminte mai latra una, mai revine la cateva minute cu un nou asa zis comentariu cu ce isi mai aduce aminte. Ce sa faca, daca asa "TREBE" asa latra. Ca asa se exprima alfabetizatul putinist kakanel/barbugh ey, cu "TREBE". Sa intelegem ca asa se traduce din rusa cuvantul "trebuie"?
Ar sta si latraul treaz noaptea daca nu ar dormi beat ca porcul in vreo hazna. Ce ciuda ii e lui cand apare articolul momeala seara sau dupa ora 00 si nu poate latra prompt. Daca doarme... Pana dimineata cand i se risipesc aburii alcoolului degeaba latra, deja a fost citit articolul momeala (ca tot ii place perversului pescuitul). Si probabil nu mai e remunerat. Ca alta explicatie nu ar fi, avand in vedere verva cu care pescuieste articole (el nu vaneaza, el pescuieste dupa cum latra, caci rama i-o dam noi).
Batran si prost. Si betiv!
Citat | Raportează către un administrator
Raoke Kaka
+1 #6 Raoke Kaka 25-05-2022 13:17
Citez pe Willy:
Boschetul latrator putinist de beat ce e dis de dimineata, nu poate posta un singur latrat dintr-una. Mai trece cate o pisica prin fata lui, isi mai aduce ceva aminte mai latra una, mai revine la cateva minute cu un nou asa zis comentariu cu ce isi mai aduce aminte. Ce sa faca, daca asa "TREBE" asa latra. Ca asa se exprima alfabetizatul putinist kakanel/barbughey, cu "TREBE". Sa intelegem ca asa se traduce din rusa cuvantul "trebuie"?
Ar sta si latraul treaz noaptea daca nu ar dormi beat ca porcul in vreo hazna. Ce ciuda ii e lui cand apare articolul momeala seara sau dupa ora 00 si nu poate latra prompt. Daca doarme... Pana dimineata cand i se risipesc aburii alcoolului degeaba latra, deja a fost citit articolul momeala (ca tot ii place perversului pescuitul). Si probabil nu mai e remunerat. Ca alta explicatie nu ar fi, avand in vedere verva cu care pescuieste articole (el nu vaneaza, el pescuieste dupa cum latra, caci rama i-o dam noi).
Batran si prost. Si betiv!

Nespalute, aurolacule, prapaditule... Eu iti demonstrez ca esti un rapanos fatat in carciuma, ca avortonii, si ca esti beat tot timpul, tu... ”medicamente... medicamente”.
CE VREI MAI CLAR DECAT CE AI RECUNOSCUT TU CA ESTI. Degeaba spui tu ca asa si pe dincolo despre altii. EU ITI DEMONSTREZ, BETIVANE, ITI DEMONSTREZ. Ce vrei mai clar decat ce ai recunoscut tu ca esti?
TE CITEZ: ”Te trezesti a doua zi din betie si te gandesti cu groaza ce ai pescuit aseara: el sau ea.” În data de 09-10-2021, ora 01:05:06, în bzb.ro.

”Eu in carciuma m-am nascut, in carciuma vreau sa mor.” În mytex.ro, data 27-09-2121 la 23:21.

Si vad ca ai inceput sa mai explici din viata de betiv la pescuit de homalai. Pescuiesti rama homalailor? Ca despre trecutul tau de puscarias nu ai terminat de scris. Ai ramas la ”tambal”

QED!!!
Citat | Raportează către un administrator
Willy
-4 #7 Willy 25-05-2022 14:10
Raoke Kaka 25-05-2022 13:17

"Nespalute, aurolacule, prapaditule... Eu iti demonstrez ca esti un rapanos fatat in carciuma, ca avortonii, si ca esti beat tot timpul, tu... ”medicamente... medicamente”.
CE VREI MAI CLAR DECAT CE AI RECUNOSCUT TU CA ESTI. Degeaba spui tu ca asa si pe dincolo despre altii. EU ITI DEMONSTREZ, BETIVANE, ITI DEMONSTREZ. Ce vrei mai clar decat ce ai recunoscut tu ca esti?
TE CITEZ: ”Te trezesti a doua zi din betie si te gandesti cu groaza ce ai pescuit aseara: el sau ea.” În data de 09-10-2021, ora 01:05:06, în bzb.ro.

”Eu in carciuma m-am nascut, in carciuma vreau sa mor.” În mytex.ro, data 27-09-2121 la 23:21.

Si vad ca ai inceput sa mai explici din viata de betiv la pescuit de homalai. Pescuiesti rama homalailor? Ca despre trecutul tau de puscarias nu ai terminat de scris. Ai ramas la ”tambal”

QED!!!"

QLED
Propaganda rusa via latraul putinist haurit.
Atat il duce mintea pe babuinul latrator putinist.
#hehehe
Citat | Raportează către un administrator