myTex folosește cookie-uri proprii şi ale terţilor. Continuarea navigării implică acceptarea lor. Află mai multe.

X
 
 
 

BRAȘOV. Atenție, exercițiu ISU la Spitalul Tractorul! Circulația, afectată / Update: Nu doar exercițiu, ci și control!

  • Apreciez !Nu-mi place !-2
Poze
Video
  • Poze
  • Video
 
 
 
Lucrez...
 

Lucrez...

 
 
 
 
 

„Desfășurăm un exercițiu pentru gestionarea unei situații de urgență generate de un incendiu la Spitalul Tractorul”, a anunțat, în urmă cu câteva minute, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situații de Urgență Brașov, mr. Ciprian Sfreja, pentru ca oamenii aflați în zonă să nu intre în panică. Circulația rutieră este afectată, după cum atenționează membri ai grupului INFO TRAFIC jud. BRAȘOV. 

Update:

Inspectia de prevenire din cadrul ISU Brașov a desfășurat un control inopinat la Spitalul Tractorul Brașov.

„În cadrul acestui control s-a desfășurat și un exercițiu inopinat privind testarea capacității de intervenție a serviciilor profesioniste în cooperare cu alte forțe pentru gestionarea unei situații de urgență generată de un incendiu la unitatea spitalicească.
Scopul exerciţiului este antrenarea structurilor de conducere şi răspuns cu responsabilităţi în managementul şi gestionarea consecinţelor manifestării acestui tip de risc", a precizat mr. Ciprian Sfreja.

„Conform scenariului exercițiului, în dispeceratul integrat ISU –SAJ Brasov s-a primit un apel prin care suntem înștiințați despre producerea unui incendiu la etajul 2 al spitalului, într-un salon în care se aflau 28 de persoane.
În urma apelului pentru gestionarea acestei situații au fost alocate următoarele forțe și mijloace din cadrul ISU Brasov: 4 autospeciale de stingere, 4 echipaje SMURD, 2 autoscari și un echipaj pentru descarcerare.
Totodată, s-au deplasat la fața locului si ambulante SAJ,  echipaje de la  Inspectoratul Judetean de Jandarmerie si Inspectoratul Județean de Poliție.
S-a urmărit în principal reacția angajaților spitalului și modul de organizare al primei intervenții, până la sosirea echipajelor profesioniste, cât și reacția de răspuns și colaborarea tuturor institutiilor care au rol în gestionarea unei astfel de situatii de urgență", a detaliat sursa citată.

ISU Brașov desfășoară periodic astfel de exerciții. 

 


Loading...

loading...

Comentarii  

Raoke Kaka
+5 #1 Raoke Kaka 27-07-2022 12:07
SUGESTIVA POZA! De trista aducere aminte. ACOLO, UNDE E FACUTA POZA, AJUNGEAU TOATE VICTIMELE INCAPUTE PE MANA ”EROILOR” IN PLANDEMIE!

Ce credeati voi, ca degeneratii de la conducere au dat degeaba sporurile de 80% pentru lucovid?
Citat | Raportează către un administrator

Adaugă comentariu


ATENŢIE
Dacă te înregistrezi pe mytex.ro, comentariile tale vor fi publicate automat și chiar poți scrie propriile articole!
Sau folosește o adresă de mail validă pentru publicare automată după 3 comentarii aprobate.



 

Meteo

 
MyTex - Stiri Online Brasov

Poza zilei

 
FIN-ECO -Elimina deseurile responsabil!

Citește ziarul

Radio TexFm


Comprest S.A.

Curs BNR

Vi, 02 Iun 2023
Euro   Euro   EUR   4.9633   Scădere
Dolarul american   Dolarul american   USD   4.6099   Scădere
Lira sterlină   Lira sterlină   GBP   5.7790   Creștere
Francul elveţian   Francul elveţian   CHF   5.0913   Scădere
Leul moldovenesc   Leul moldovenesc   MDL   0.2599   Scădere
Dolarul canadian   Dolarul canadian   CAD   3.4361   Creștere
Leva bulgărească   Leva bulgărească   BGN   2.5377   Scădere
Forinţi maghiari   Forinţi maghiari   HUF   133.7300   Scădere
Anunturi MyTEX

Credeţi că şoferii RATVB vor intra în grevă generală?

Cele mai citite

                   
Noutăți
 


Abonează-te la newsletter