myTex folosește cookie-uri proprii şi ale terţilor. Continuarea navigării implică acceptarea lor. Află mai multe.

X
 
 

BRAȘOV. Legătura dintre șervețelele umede, canalizare și răspândirea COVID-19! Apelul Companiei APA

  • Apreciez !Nu-mi place !0
Poze
Video
  • Poze
  • Video
 
 
 
Lucrez...
 

Lucrez...

 
 
 
 
 

Reprezentanții Companiei Apa fac apel la spiritul civic al brașovenilor și îi roagă să protejeze sistemul de canalizare, nearuncând la toaletă obiecte care ar putea bloca țevile.

„În ultima vreme, numărul cererilor prin care se solicită desfundarea canalizărilor a crescut cu 30% față de luna ianuarie 2020, în toată aria de operare. Cauza principală a înfundării rețelelor de canalizare este reprezentată de șervețelele umede aruncate în toalete. Acestea sunt de plastic și nu se dizolvă în apă, se depun pe conducte, blochează pompele de apă sau intrările în toate stațiile de epurare. Solicitările clienților de desfundare a canalizării au ca rezultat intervențiile echipelor noastre care curăță conductele, precum și disconfortul și cheltuiala locatarilor afectați. În aceste zile, când orice deplasare este limitată, echipele noastre intervin mai des decât de obicei și se expun riscurilor de contaminare cu COVID - 19. Vă rugăm frumos, fiți responsabili și nu aruncați în toaletă șervețelele umede de niciun fel! Acestea se aruncă la gunoi, pentru a proteja apele, mai importante ca oricând, pentru a proteja sistemul de canalizare și, mai ales, sănătatea colegilor noștri!”, a transmis purtătorul de cuvânt al Companiei Apa, Alina Bălătescu.

 


Loading...

loading...

Adaugă comentariu


ATENŢIE
Dacă te înregistrezi pe mytex.ro, comentariile tale vor fi publicate automat și chiar poți scrie propriile articole!
Sau folosește o adresă de mail validă pentru publicare automată după 3 comentarii aprobate. 

Meteo

 
MyTex - Stiri Online Brasov

Poza zilei

 
husqvarna

Citește ziarul

Radio TexFm


Comprest S.A.

Curs BNR

Ma, 11 Mai 2021
Euro   Euro   EUR   4.9265   Creștere
Dolarul american   Dolarul american   USD   4.0491   Scădere
Lira sterlină   Lira sterlină   GBP   5.7238   Creștere
Francul elveţian   Francul elveţian   CHF   4.4882   Scădere
Leul moldovenesc   Leul moldovenesc   MDL   0.2290   Scădere
Dolarul canadian   Dolarul canadian   CAD   3.3462   Creștere
Leva bulgărească   Leva bulgărească   BGN   2.5189   Creștere
Forinţi maghiari   Forinţi maghiari   HUF   137.3800   Scădere

Bitcoin Exchange

Agentii imobiliare Brasov

Anunturi Chirii Brasov

Anunturi MyTEX
Acesta este spatiul pentru reclama ta!
Campanii Publicitare Outdoor

Cele mai citite

                   
Noutăți
 


Abonează-te la newsletter