myTex folosește cookie-uri proprii şi ale terţilor. Continuarea navigării implică acceptarea lor. Află mai multe.

X
 
 

Cu video BRAȘOV. Protest, azi-noapte, în centrul orașului! „Libertate!” (VIDEO)

  • Apreciez !Nu-mi place !+9
Poze
Video
  • Poze
  • Video
 
 
 
Lucrez...
 

Lucrez...

 
 
 
 
 

Zeci de șoferi brașoveni au ieșit azi-noapte în trafic pentru a protesta față de noile măsuri restrictive luate de autorități în contextul pandemiei de COVID-19. Oamenii au circulat pe principalele artere din oraș, claxonând și strigând „Libertate” (VIDEO AICI și AICI). Ei au făcut „popas” la Prefectură, unde au strigat „Jandarmeria apără hoția”.

Protestul ar fi început în jurul orelor 2.00. La acesta au luat parte și șoferi de taxi, direct afectați de interdicțiile de a ieși din casă după anumite ore, deoarece li s-a redus numărul de clienți.

Update:

Forțele de ordine au însoțit coloana de protestatari, fără a aplica amenzi.
„În cazul protestului desfășurat în municipiul Brașov în cursul nopții trecute, I.J.J. Brașov nu a aplicat nicio sancțiune contravențională. Efectivele noastre au însoțit coloana de autoturisme și s-au asigurat ca nu este încălcată ordinea și siguranța publică”, a precizat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Jandarmi Județean Brașov, Luiza Dănilă. Nici jandarmii de la Gruparea Mobilă nu au dat amenzi, conform purtătorului de cuvânt, Mihai Preda.

Sursa video 1 (Prefectura Brașov, în jurul orelor 3.00) - transilvania365.ro, video 2 (Bulevardul Alexandru Vlahuță, orele 4.00) - mytex.ro 

VEZI ȘI:

Update. BRAȘOV. S-au dat primele amenzi după protestul de azi-noapte

 


Loading...

loading...

Comentarii  

Barbu Gh.
+2 #1 Barbu Gh. 29-03-2021 09:59
Manivelă, ai fost și tu la protest? Vinitură cu pseudonim săsesc, ce-ai făcut? Ai protestat au ba? Te-a lăsat „credința”?

Populimea încă nu realizează în ce prăpăd ne bagă ăștia din holera galbenă împreună cu aliații: tinerii securici și pizideii maghiari. Datoriile cresc, inflația crește, cursul valutar la fel, deficitul comercial a explodat, deficitul bugetar asemenea, sărăcia și nemulțumirea populației idem.

PENELEULE... USEREULE.... VĂ AȘTEPTĂM LA ANTICIPATE!!!
Citat | Raportează către un administrator
Laurentiu
-6 #2 Laurentiu 29-03-2021 11:51
Ăștia sunt aia care stăteau noapte de noapte la coadă la Mc
Citat | Raportează către un administrator
Bogdan Z
-8 #3 Bogdan Z 29-03-2021 12:13
Nu mai merg liniutele. Nu mai merge cu Da-i goarna si s-a trecut la Da-i pe goarna! Doarme lumea mai bine, le-a dat nitica stingere. Toate cazanele alea nu valoreaza cat 5 biciclete segment mediu. Foarte ocupati tinerii!
Citat | Raportează către un administrator
Barbu Gh.
+1 #4 Barbu Gh. 29-03-2021 12:29
Citez pe Laurentiu:
Ăștia sunt aia care stăteau noapte de noapte la coadă la Mc


Faraoane, ești proaspăt injectat? Sau atât a putut Mama Natură?
Citat | Raportează către un administrator
Dan, dac liber
-9 #5 Dan, dac liber 29-03-2021 12:36
Citez pe Barbu Gh.:
Citez pe Laurentiu:
Ăștia sunt aia care stăteau noapte de noapte la coadă la Mc


Faraoane, ești proaspăt injectat? Sau atât a putut Mama Natură?

Băi scripcar travestit, du-te la muncă! Pe aici nu faci altceva decât să intoxici antivirusurile!
Citat | Raportează către un administrator
Willy
-5 #6 Willy 29-03-2021 12:57
Ha, ha! Si iarasi, ha ha ha! Antivaxerul (latraul de servici varsator de dejectii) nu isi mai asuma opiniile. Se face ca nici usturoi nu a mancat, nici botul nu ii miroase. Pai cine e cu latratul pe aici toata ziua, ca masurile nu sunt bune si asa si pe dincolo cu botnita si "dottore"? Non-stop? Aud? Latraul de servici care latra in vant doar la tastatura. Cand e de vreun protest nu mai rezoneaza la ideile alora, se da fata mare, sta in casa?

Ca orice om normal la cap, am stat si m-am uitat pe facebook la diverse transmisii live de la protest sa imi mai treaca timpul la servici. Printre diverse accente din diferite zone pitoresti ale tarii, am reusit sa inteleg motivele supararii si scopul protestului de azi noapte. Trecem peste, le stim, ni le livreaza latraul de servici aici toata ziua de dimineata si pana seara la rubrica democratica de comentarii. Trecem si peste faptul ca se intrebau intre ei daca cunosc drumul. E de inteles. Nici eu nu m-as descurca cum trebuie prin Moldova sau prin sud. La un moment dat, au luat-o smecherii in jos pe 13 Decembrie. Pe drum se umflau ca merg ei in Sanpetru, ca ce, ca nu stiu cum, etc. Romanisme din astea. Si hop! cand au ajuns in giratoriu la Coresi s-au sucit bomabrdierii ca nu are rooost, ca nu are seeeens, ca etc si etc. Au mai facut cateva ture si galagie si s-a spart protestul in Steagu la capat. Acum, treaba lor, e libertatea lor sa protesteze si au dreptul sa o faca. Bravo lor, opiniile trebuie comunicate. Stiu cum e, am stat destul 3 ani si ceva in strada din cauza psd-udmr-alde-p nl. Plus bonus #10august. Dar ca fapt divers, s-au incalcat cel putin 3 legi azi noapte. Plus ca fiecare manevra din asta, prelungeste starea de alerta aiurea. In fine, face fiecare cum crede de cuviinta. De asta am iesit in '89 in strada, pentru libertatea de exprimare. Daca latraul ala de servici are libertatea sa arunce cu dejectii pe aici de ce nu ar avea libertatea si altii sa isi exprima opiniile printr-un protest? Numai ca sunt si eu curios: ce aveau de facut asa important dupa oara 20 de le-au dat masurile astea viata peste cap in halul asta? La ce urat si frig e afara plus ca miroase mai tot timpul a ars seara, daca nu as lucra de noapte nici nu as scoate nasul afara din casa dupa ora 20. #masca si #spirtul
Citat | Raportează către un administrator
Willy
-10 #7 Willy 29-03-2021 13:07
Citez pe Dan, dac liber:
Citez pe Barbu Gh.:
Citez pe Laurentiu:
Ăștia sunt aia care stăteau noapte de noapte la coadă la Mc


Faraoane, ești proaspăt injectat? Sau atât a putut Mama Natură?

Băi scripcar travestit, du-te la muncă! Pe aici nu faci altceva decât să intoxici antivirusurile!

Il jignesti pe scripcaru daca il asemeni cu asta.
Citat | Raportează către un administrator
Vlad Tepes
-4 #8 Vlad Tepes 29-03-2021 13:19
Stati naibi in case si nu mai imprastiati mirosul de c...t !!
Nu mai poate lumea sa doarma linistita in case,ca niste derbedei pe care Politia ii tolereaza,fac zgomot noaptea la ora 2 ,politia amendeaza " babutele " care vind leustean la coltul strazii ! Democratie "sosoista" prost inteleasa , pulimea ca oile dupa magar (ita) !!
Citat | Raportează către un administrator
pribeagul
+1 #9 pribeagul 29-03-2021 14:43
No asa, pai uite asa, poate dupa 8 seara pun si falsii absolvenitii mana pe carte, sa-si aduca cv-urile la zi... macar cat sunt in functie sa isi aduca cv-ul la zi!

Hai ca puteti, daca v-a mancat in fund sa mintiti, macar aratati ca aveti forta, ca sunteti destepti, sa va terminati studiile! Ca sa stiti ce inseamna it-st! Stiu... studiile de securitate le aveti deja... dar p-alea nu le-ati putut scrie, nu aveati voie...
Citat | Raportează către un administrator
Willy
-1 #10 Willy 30-03-2021 01:20
Citez pe Vlad Tepes:
Stati naibi in case si nu mai imprastiati mirosul de c...t !!
Nu mai poate lumea sa doarma linistita in case,ca niste derbedei pe care Politia ii tolereaza,fac zgomot noaptea la ora 2 ,politia amendeaza " babutele " care vind leustean la coltul strazii ! Democratie "sosoista" prost inteleasa , pulimea ca oile dupa magar (ita) !!