myTex folosește cookie-uri proprii şi ale terţilor. Continuarea navigării implică acceptarea lor. Află mai multe.

X
 
 

COVID-19. Florin Cîţu: „1 iunie e cam devreme să renunţăm la mască”

  • Apreciez !Nu-mi place !-3
Poze
Video
  • Poze
  • Video
 
 
 
Lucrez...
 

Lucrez...

 
 
 
 
 

Premierul Florin Cîţu a declarat joi, după prima reuniune a comitetului interministerial, că purtarea măștii nu va mai fi obligatorie doar dacă va fi atinsă ținta de 10 milioane de persoane vaccinate.
După ce ne vaccinam vom renunța și la mască. De la 1 iunie este cam devreme. Trebuie să ne gandim la a renunta la masca după ce avem ținta de 10 milioane vaccinați. Până atunci nu are rost sa vorbim despre așa ceva. 1 iunie nu înseamnă că revenim cu totul la normalitate, dar înseamnă un prim pas, un pas important. Am spus că atunci putem să facem acest lucru, dacă avem aproape 35% din populaţia care trebuie să fie vaccinată, o vaccinăm, deci depinde de noi. A fost o şedinţă în care s-a aprobat regulamentul, o şedinţă în care le-am spus colegilor mei cum cred că ar trebui să lucreze, fiecare minister va veni cu propuneri pe care le discută întâi cu sectoarele pe care le are în subordine. Sunt deschis tuturor propunerilor. Eu aș vrea să fie redeschis totul mai devreme. Sunt avansate discuții pentru teste pilot pentru Teatrul Național și Opera Națională.”, a spus Cîțu.

 


Loading...

loading...

Comentarii  

Barbu Gh.
+2 #1 Barbu Gh. 23-04-2021 06:50
Dobitoc 100%. Necaz mare că populimea a început să realizeze că injecțiile sunt inutile sau chiar dăunătoare.

Oricum, va veni marfă proaspătă pentru waxerii batjocoriți de soartă: Johnson & Johnson.
Citat | Raportează către un administrator
Dan, dac liber
-9 #2 Dan, dac liber 23-04-2021 08:00
Citez pe Barbu Gh.:
Dobitoc 100%. Necaz mare că populimea a început să realizeze că injecțiile sunt inutile sau chiar dăunătoare.

Oricum, va veni marfă proaspătă pentru waxerii batjocoriți de soartă: Johnson & Johnson.

"Dobitoc 100%". Nico măcar eu nu te puteam caracteriza mai bine decât ai făcut-o tu însuți! Felicitări pentru că ai recunoscut! Acum ia și medicamentele, ca să nu mai mănânci atât de mult rahat! Nu de alta, dar puți de la distanță. Și online!
Citat | Raportează către un administrator
Barbu Gh.
+2 #3 Barbu Gh. 23-04-2021 08:14
Citez pe Dan, dac liber:
Citez pe Barbu Gh.:
Dobitoc 100%. Necaz mare că populimea a început să realizeze că injecțiile sunt inutile sau chiar dăunătoare.

Oricum, va veni marfă proaspătă pentru waxerii batjocoriți de soartă: Johnson & Johnson.

"Dobitoc 100%". Nico măcar eu nu te puteam caracteriza mai bine decât ai făcut-o tu însuți! Felicitări pentru că ai recunoscut! Acum ia și medicamentele, ca să nu mai mănânci atât de mult rahat! Nu de alta, dar puți de la distanță. Și online!


VIERME, CE BINE-I SĂ FII BUGETAR! NU FACI NIMIC, DOAR ÎMPRĂȘTII OTRAVĂ PE INTERNET ȘI PARTIDUL TE PLĂTEȘTE! DIN BANII NOȘTRI, HAITĂ ASISTATĂ CE EȘTI!!!
Citat | Raportează către un administrator
Willy
-5 #4 Willy 23-04-2021 12:26
Citez pe Barbu Gh.:
Citez pe Dan, dac liber:
Citez pe Barbu Gh.:
Dobitoc 100%. Necaz mare că populimea a început să realizeze că injecțiile sunt inutile sau chiar dăunătoare.

Oricum, va veni marfă proaspătă pentru waxerii batjocoriți de soartă: Johnson & Johnson.

"Dobitoc 100%". Nico măcar eu nu te puteam caracteriza mai bine decât ai făcut-o tu însuți! Felicitări pentru că ai recunoscut! Acum ia și medicamentele, ca să nu mai mănânci atât de mult rahat! Nu de alta, dar puți de la distanță. Și online!


VIERME, CE BINE-I SĂ FII BUGETAR! NU FACI NIMIC, DOAR ÎMPRĂȘTII OTRAVĂ PE INTERNET ȘI PARTIDUL TE PLĂTEȘTE! DIN BANII NOȘTRI, HAITĂ ASISTATĂ CE EȘTI!!!

"Nico măcar eu nu te puteam caracteriza mai bine decât ai făcut-o tu însuți! Felicitări pentru că ai recunoscut! Acum ia și medicamentele, ca să nu mai mănânci atât de mult rahat! Nu de alta, dar puți de la distanță. Și online!"
Citat | Raportează către un administrator
Raoke Kaka
0 #5 Raoke Kaka 23-04-2021 15:01
Citez pe Willy:
[quote name="Barbu Gh."][quote name="Dan, dac liber"][quote name="Barbu Gh."]Dobitoc 100%. Necaz mare că......................................... ............................populime.......................................quote]
"Nico măcar eu nu te puteam caracteriza mai bine decât ai făcut-o tu însuți! Felicitări pentru că ai recunoscut! Acum ia și medicamentele, ca să nu mai mănânci atât de mult rahat! Nu de alta, dar puți de la distanță. Și online!"


Koaie, de unde aparurati voi, tu si "dac liber"?
Parca sunteti frati.... de prin buda adunati... ca aveti aceleasi arome pestilentiale in felul vostru de a va exprima.
Citat | Raportează către un administrator
Raoke Kaka
0 #6 Raoke Kaka 23-04-2021 15:03
Citez pe Dan, dac liber:
[quote name="Barbu Gh."]Dobitoc............................. .......................team caracteriza mai bine decât ai făcut-o tu însuți! Felicitări pentru că ai recunoscut! Acum ia și medicamentele, ca să nu mai mănânci atât de mult rahat! Nu de alta, dar puți de la distanță. Și online!


Koaie, tu al cui esti? De al lui "aiti" sau pitipoanca?
Citat | Raportează către un administrator
Willy
0 #7 Willy 23-04-2021 16:35
Citez pe Raoke Kaka:
Citez pe Willy:
[quote name="Barbu Gh."][quote name="Dan, dac liber"][quote name="Barbu Gh."]Dobitoc 100%. Necaz mare că......................................... ............................populime.......................................quote]
"Nico măcar eu nu te puteam caracteriza mai bine decât ai făcut-o tu însuți! Felicitări pentru că ai recunoscut! Acum ia și medicamentele, ca să nu mai mănânci atât de mult rahat! Nu de alta, dar puți de la distanță. Și online!"


Koaie, de unde aparurati voi, tu si "dac liber"?
Parca sunteti frati.... de prin buda adunati... ca aveti aceleasi arome pestilentiale in felul vostru de a va exprima.

Ce ba e ziarul tau?
"Parca sunteti frati.... de prin buda adunati" - cred ca te referi la tine si la barbughe.
Unul cu numele altul cu dejectiile.
Sacul si peticul.
Cine se aseamana se aduna.
Care-i unul si care-i altul?
#totuna
Citat | Raportează către un administrator
Willy
0 #8 Willy 23-04-2021 16:37
Citez pe Raoke Kaka:
Citez pe Dan, dac liber:
[quote name="Barbu Gh."]Dobitoc............................. .......................team caracteriza mai bine decât ai făcut-o tu însuți! Felicitări pentru că ai recunoscut! Acum ia și medicamentele, ca să nu mai mănânci atât de mult rahat! Nu de alta, dar puți de la distanță. Și online!


Koaie, tu al cui esti? De al lui "aiti" sau pitipoanca?

Kaka maca=barbughe ? Acelsi fraier, mai multe conturi?
Citat | Raportează către un administrator